Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

PHPers Wrocław maj 2014

Wydarzenie:
PHPers Wrocław maj 2014
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
05.05.2014 (poniedziałek)
Godzina:
18:00
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Pixers.pl HQ
Adres:
św. Antoniego 2/4 (brama A, II p)
Opis:
PHPers zaprasza na długo obiecywane, pierwsze spotkanie we Wrocławiu. Agenda:
  • Nowoczesne frameworki zarządzania konfiguracją / Kuba Winnicki
Jakub opowie jak kultura DevOps zmieniła podejście do zarządzania konfiguracją systemów, wdrażania aplikacji czy skalowania architektury. Będzie co nieco o Puppet i Chef, by przejść do nowych gwiazd na rynku Salt i Ansible, które wprowadziły istny renesans w temacie. Na koniec Kuba omówi jak wdrożyć aplikację PHP od zera do produkcji wraz z całą niezbędną infrastrukturą przy użyciu jednego z frameworków.
  • Mierzenie wydajności aplikacji internetowych / Łukasz Wróbel
Wydajność i skalowalność to jedne z zasadniczych wymagań stawianych popularnym aplikacjom internetowym. Wiedza na temat mierzenia wydajności nie jest zbyt rozpowszechniona, podczas gdy wystarczy naprawdę niewiele, by sprawdzić czy zastosowane rozwiązanie ma szansę się sprawdzić w warunkach produkcyjnych. Jak znaleźć granicę wydajności? Co warto robić? Jakich błędów unikać? Czym powinny się cechować dobre narzędzia pomiarowe? Łukasz postara się przybliżyć odpowiedzi na te pytania.
  • Techniki monitoringu aplikacji PHP / Mariusz Gil
Gdy z aplikacją dzieje się coś złego, serwer nie odpowiada lub zajmuje mu to zbyt dużo czasu, nie ma miejsca na zgadywanie. Poprawną odpowiedź trzeba znać od razu. Istnieje wiele sposobów monitoringu aplikacji webowych. Mariusz przybliży ich wykorzystanie w praktyce. Zarówno do bieżącego monitorowania środowiska, jak i pro-aktywnej jego ochrony czy cappacity-planningu.  

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia