en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

PJUG - Kafka Streams oraz jOOQ

Wydarzenie:
PJUG - Kafka Streams oraz jOOQ
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
13.06.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
HEVRE bar
Adres:
Beera Meiselsa 18
Strona www:
Opis:

Tym razem naszymi prelegentami będą Wojciech Marusarz oraz Łukasz Krauzowicz. Wojtek opowie nam o Kafce jako strumieniu, a Łukasz spróbuje nas przekonać, że nie samym ORM człowiek żyje.


Podczas spotkania przewidzieliśmy czas na networking, a na zakończenie spotkania rozlosujemy licencje na oprogramowanie firmy JetBrains oraz książkę.


Poniżej kilka zdań o naszym sponsorze oraz prezentacjach.


Nexocode (https://www.nexocode.com/) to przede wszystkim zgrany zespół programistów i projektantów tworzących zaawansowane systemy informatyczne.


Każdy w Nexocode wnosi do swojej roli prawdziwą kreatywność codziennie decydując o kształcie projektowanych aplikacji, wykorzystywanych technologiach, a nawet kierunku działania i rozwoju firmy. Dzięki takiemu podejściu firma z sukcesami dostarcza dedykowane rozwiązania dla zewnętrznych klientów oraz tworzy własne produkty.


Wojciech Marusarz - "Kafka jako strumień i co się z tym wiąże"


Stream Processing staje się coraz bardziej popularnym paradygmatem przetwarzania danych.

Na przykładzie mobilnej gry w klocki, pokażę Wam na jakie ciekawe problemy ze świata przetwarzania strumieni możemy się natkąć, na czym one polegają i jak je rozwiązać.

Opowiem czym jest Apache Kafka i Kafka Streams oraz jak przy ich pomocy tworzyć systemy reaktywne.


Wojciech: Jestem programistą Javy z wielką pasją do pisania kodu, dlatego zamieniłem korporację na zgrany zespół gdzie mogę się wyszaleć przy tworzenie aplikacji webowych. Lubię poznawać buzzwordy, staram się jednak zrozumieć skąd wynika ich popularność. Ostatnio zgłębiam świat programowania reaktywnego.


Łukasz Krauzowicz - "Nie samym ORMem żyje człowiek - słów kilka o jOOQu"


W dobie gdy od wystawienia operacji na bazie danych przy użyciu ORMa przez RESTa dzieli nas tylko jeden interfejs (dzięki Springu za @RepositoryRestResource!) wydawać by się mogło, że pisanie natywnych zapytań SQLowych nie jest specjalnie potrzebne (a przynajmniej nie jest sexy), ale życie każe temu przeczyć - istnieje przecież wiele sytuacji (takich jak tworzenie skomplikowanych raportów, używanie natywnych funkcji naszego silnika RDBMS) gdzie jest to niemalże krytyczne. W takich miejscach zazwyczaj trzeba posiłkować się zapytaniami skleconymi w pięknych i niebezpiecznych literałach tekstowych, o które trzeba dbać bardzo uważnie i je odpowiednio pielęgnować, szczególnie przy jakichkolwiek zmianach na poziomie schematu bazy danych, ale też nie tylko - w dużych systemach, gdzie takowych zapytań robi się dużo jest to niemałe wyzwanie. I w takich sytuacjach wchodzi jOOQ cały na biało - w czasie tej prelekcji zajmiemy się możliwościami, zaletami, ale również ograniczeniami tego jakże ciekawego projektu firmowanego takimi hasłami jak "Database First" czy "Typesafe SQL", który wprowadzi nas w trochę inny, nie-ORMowy świat.


Łukasz: Miłośnik niekończącego się eksplorowania GitHuba (ale też nie tylko) z programistycznym zacięciem i doświadczeniem głównie w monolitycznej branży finansowej, szukający porywających wyzwań również w archeologicznych projektach, gdzie nie zawsze można spotkać czysty i piękny kod. Obecnie znajduje radość w kierowaniu pracą małego i zwinnego zespołu w Ailleronie.


Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona bardzo prosimy o zapisy faktycznie osoby zainteresowane :)

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kraków

Kei.pl
Firma technologiczna

Kraków
technologie:
,
2 oferty pracy
 
VSoft
Software House

Kraków
technologie:
,
2 oferty pracy
 
Strix
Software House

Kraków
technologie:
,
1 oferta pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia