en

Zaloguj się

close
Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Planowanie i zakładanie własnego biznesu – wybrane aspekty prawne dot. własności intelektualnej i nowych technologii

Wydarzenie:
Planowanie i zakładanie własnego biznesu - wybrane aspekty prawne dot. własności intelektualnej i nowych technologii
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Tematyka:
Data:
16.06.2016 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Facebook:
Prelegenci:
Opis:
Myślisz lub zdecydowałeś już o założeniu własnego biznesu lub realizacji przedsięwzięcia biznesowego? Interesują Cię praktyczne wskazówki, jak zabezpieczyć swój pomysł na biznes lub wytwarzane w związku z nim know-how lub inne wartości intelektualne? Masz wątpliwości, czy Twój pomysł na biznes jest "całkiem" Twój i nikt ani nic nie stanie Ci na drodze do realizacji Twoich planów? Wymyśliłeś nazwę dla swojego biznesu/przedsięwzięcia i zastanawiasz się czy jest wolna, jak ją zarezerwować lub zabezpieczyć przed wykorzystaniem przez osoby trzecie w dobie społeczeństwa informacyjnego? Na te oraz inne pytania z zakresu prawa własności intelektualnej i nowych technologii dot. planowania i zakładania działalności gospodarczej lub projektowania przedsięwzięć biznesowych odpowie Mateusz M. Woźniak podczas prelekcji "Zakładanie działalności gospodarczej i projektowanie przedsięwzięć biznesowych - wybrane aspekty prawne dot. własności intelektualnej i nowych technologii". Program prelekcji:
  1. Wprowadzenie do tematyki prawa własności intelektualnej i nowych technologii - ogólne wprowadzenie do problematyki prawa własności intelektualnej i nowych technologii w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej/projektowaniu i realizacji przedsięwzięć biznesowych, m.in. co to jest własność intelektualna, co jest jej przedmiotem, czy jest jakieś rozróżnienie pomiędzy IP a know-how lub tajemnicą przedsiębiorstwa, własność intelektualna a wartości niematerialne, świadczenie usług drogą elektroniczną itp.;
  2. Wyzwania stojące przed osobami planującymi założenie własnej działalności gospodarczej lub projektującymi przedsięwzięcia biznesowe w zakresie zabezpieczenia się na okoliczność nieuprawnionej ingerencji we własną (lub cudzą) własność intelektualną przed zarejestrowaniem działalności gospodarczej, w związku z rejestracją działalności lub realizacją przedsięwzięcia biznesowego - omówienie sposobów ochrony pomysłów lub idei na prowadzenie własnego biznesu/projektu, zasad postępowania w przypadku prowadzenia rozmów z osobami trzecimi (poufność, zastrzeganie informacji, inne formy zabezpieczenia itp.), problematyka start-up weekendów, wykorzystywanie badań prowadzonych w ramach prac magisterskich lub licencjackich przez studentów/absolwentów, korzystanie z wyników prac wygenerowanych u poprzedniego pracodawcy, wybór odpowiedniego modelu ochrony prawnej itp.
  3. Jak bezpiecznie wybrać, zabezpieczyć i zarejestrować nazwę przedsiębiorcy lub markę przedsięwzięcia biznesowego? - wskazanie kamieni milowych procesu dokonywania wyboru i podejmowania decyzji od pomysłu po rejestrację nazwy lub marki ze wskazaniem potencjalnych ryzyk i zagrożeń z tym związanych (np. problematyka dostępności domen internetowych, handel prawami do domen, praw do domen, praw osobistych osób trzecich, praw wyłącznych do znaków towarowych itp.) oraz wskazanie narzędzi pomocnych w tym procesie.
 
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Trójmiasto

Droptica
Software House

Rzeszów, Trójmiasto, Wrocław
technologie:
,
4 oferty pracy
 
EPAM Systems (Poland)
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
,
20 ofert pracy
 
Asseco Poland S.A.
Firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Mielec, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Sanok, Szczecin, Tarnów, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
,
10 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia