Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

pre-WROC#

Wydarzenie:
pre-WROC#
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
28.03.2019 (czwartek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Ofiar Oświęcimskich 41/43
Adres:
Ofiar Oświęcimskich 41/43
Agenda:
  • 18:30 - Początek
  • 18:40 - Krzysztof Owsiany - "IL — między piekłem a niebem"
  • 19:30 - Przerwa / networking
  • 19:45 - Konrad Kokosa - "Napisz swój własny GC - po co i jak?"
  • 19:35 - Przerwa / networking
  • 20:25 - Waldek Mękal - "Hexagonal Architecture Explained"
  • 20:50 - After Party
Opis:

Zapraszamy Was na specjalne spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET z okazji konferencji WROC# (http://wrocsharp.com).


Krzysztof Owsiany

Temat: IL — między piekłem a niebem

Opis: Przedstawię wiele akronimów ze świata .NET: JIT, CLR, CTS, CLS… Czym jest IL? Omówienie budowy języka:, typy, klasy, typy wyliczeniowe, struktury, metody... Przydatne narzędzia przy pracy z kodem .NETowym. Budowa manifestu, metadane, mnemoniki. I w zasadzie co to wszystko daje nam programisto?


O mnie: Jako dzieciak zakochałem się w programowaniu, a było to już ponad ćwierć wieku temu. Od tego czasu miałem wiele różnych związków językowo-technologicznych. Obecnie najmocniej rozwijam się w obszarach .NET. Ciągle się rozwijam i uwielbiam poznawać nowe technologie. Jednak ostatni bardzie ukierunkowuję swoją uwagę na DDD, EventStorming, Clean Code, TDD, Programowanie Reaktywne. Od ponad roku występuję na różnych Polskich konferencjach meetup-ach, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Wiele wyjazdów na konferencję wyzwoliło we mnie chęć nagrywania podcastu After.conf. Nieco wcześniej powstał mój blog MrDev.pl. Przeprowadziłem też w 2018 roku dwukrotnie devWarsztaty, co było bardzo pouczającym doświadczeniem.


Konrad Kokosa

Temat: Napisz swój własny GC - po co i jak?

Opis: Począwszy od .NET Core 2.1 pojawiła się nowa funkcja o nazwie Local GC. Pozwala ona na robienie magicznych rzeczy - można dzięki niej całkowicie zastąpić domyślny GC używany przez CLR własną implementacją. W tej prezentacji przyjrzymy się z bliska tej możliwości - jak i dlaczego możemy to zrobić. Dowiecie się, gdzie dokładnie rozpocząć pisanie własnego GC i czy jest to trudne, czy nie. Krok po kroku zbudujemy najprostszy możliwy GC, tzw. Zero GC, który jedynie alokuje pamięć dla obiektów, ale jej nigdy nie zwalnia. Sami ocenicie, czy okaże się to trudnym zadaniem.


O mnie: Autor książki Pro .NET Memory Management. Programujący od lat kilkunastu, od kilku lat rozwiązujący problemy wydajności, zagadki diagnostyczne i łamigłówki architektury w świecie .NET, przyspieszając głównie aplikacje webowe. Niezależny konsultant, blogger (http://blog.kokosa.net , http://tooslowexception.com ), prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa). Swoją pasją dzieli się również jako trener w Bottega IT Solutions w obszarze .NET, m.in. wydajności i diagnostyki aplikacji. Microsoft MVP w kategorii Visual Studio and Development Tools.


Waldek Mękal

Temat: Hexagonal Architecture Explained

Opis: Hexagon architecture jest piękną, prostą ideą pokazującą jak budować dobrze aplikację/system. Jak oddzielić logikę biznesową od infrastruktury, jak zapewnić testowalność, jak szybko rozwijać aplikację.

W prezentacji opowiem trochę swojej historii, jaki miałem problem, trochę o poszukiwaniach, no i oczywiście o Hexagon architecture. Co to jest, dlaczego to jest dobre, kiedy i jak to wykorzystać w praktyce.Profile pracodawców

Podobne wydarzenia