Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

PTaQ LI

Wydarzenie:
PTaQ LI
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
10.04.2018 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Plus Jeden
Adres:
ul. Za Bramką 1
Opis:

Serdecznie zapraszamy na 51. spotkanie PTaQ. Tym razem spotkamy się w PlusJeden na zaproszenie WhatClinic, gdzie będziemy mieć przyjemność posłuchać trzech prelekcji. Zapowiada się bardzo ciekawie! Szczegóły wydarzenia poniżej:

Kiedy? 10. kwietnia 2018, godz. 18:00

Gdzie? Plus Jeden za Bramką (sala konferencyjna),


„Allure + Selenoid - czyli Selenium Grid na sterdach z czytelnym raportem testów”

Podczas swojej prezentacji jako pierwsze przedstawię wam Selenoida, który jest implementacją Selenium Huba w Go. Co stanowi o jego wyjątkowości? Szybkość, możlliwość nagrań video testów czy też możliwość korzystania z VNC. Drugim narzędziem o kótrym bezie mowa jest Allure, czyli moim zdaniem najlepsze obecnie narzędzie do tworzenia raportów z testów automatycznych. Na koniec pokażę jak oba te narzędzia zintegrować. 


  • Michał Ślęzak

Programista testów w WhatClinic.com. Skupia się głównie na automatyzacji i na tym jak robić to szybciej i znajdywać nowe obszary testów. Vice-liderPTaQ.org Autor artykułów dla testuj.pl o automatyzacji w SpecFlow. Wolne chwile spędza na prowadzeniu bloga skoncentrowaniego na testownaiu automatycznym testingplus.me.


„Praktyczne zapewnianie bezpieczeństwa przez testerów QA” 

Testowanie bezpieczeństwa jest kosztowne, ale jest to głównie spowodowane tym jak bezpieczeństwo jest postrzegane przez inżynierów oprogramowania. Gdybyśmy obniżyli barierę wejścia edukacji security w taki sposób by każdy programista czy tester rozumiał w jaki sposób może niewielkim wysiłkiem zwiększyć poziom bezpieczeństwa tworzonych aplikacji, przez zmianę mindsetu jak i automatyzację. 


  • Dawid Bałut

Ex-(programista i sysadmin, pentester), od 8 lat związany ze światem bezpieczeństwa IT. Ostatnie 5 lat spędził tworząc systemy bezpieczeństwa i automatyzując wszelakie procesy, jako Architekt bezpieczeństwa w firmie Egnyte. Od niedawna Dyrektor Bezpieczeństwa w TestArmy Group, tworzący wysokiej klasy zespół bezpieczeństwa odpowiadający na praktyczne potrzeby rynku.


„O sile optymizmu oraz zwinnym rozwoju osobistym”

Wiele osób nie docenia siły optymizmu i przekonań w pracy zawodowej oraz życiu codziennym. Tymczasem są one krytyczne dla powodzenia każdego przedsięwzięcia, której podejmujemy. W czasie prezentacji omówimy zalety optymizmu i równowagi między pracą a życiem osobistym. Podamy też prawdziwe, a jednocześnie spektakularne, przykłady na to, jak same tylko przekonanie do czegoś lub słowa potrafią wpłynąć na stan naszego organizmu, sukcesy sportowe a także realnie przełożyć się na wyniki finansowe spółek. Omówimy też pewne modyfikacje tzw. „umysłowej diety” E. Foxa, jako metody na zmianę nastawienia na bardziej optymistyczne. Wreszcie pokażemy jak znana technika Scrum z sukcesem wykorzystywana w projektach, może zostać zastosowana w rozwoju osobistym. Znamy dobrze pojęcia planningu, stand-upu, retro... ale czy kiedykolwiek próbowaliśmy tego samego w życiu? Łączenie doświadczeń życiowych i zawodowych może przenieść zaskakujące korzyści.


  • Jędrzej Osiński 

Praktyk testowania oprogramowania, pracuje jako Senior QA Engineer i Line Manager w Cognifide w Poznaniu. Doświadczenie zdobywał w Polsce i Irlandii. Doktor informatyki, specjalizujący się w sztucznej inteligencji - obecnie wykłada na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor kilkunastu publikacji naukowych, współautor dwóch książek (m.in. "Testowanie w praktyce"), prelegent wielu krajowych i międzynarodowych konferencji. Przez trzy lata, w ramach grantu naukowo-badawczego MNiSW, pracował przy budowie prototypu systemu wsparcia służb mundurowych, opartego o technologie języka naturalnego. Naukowo zafascynowany różnymi obszarami słabej sztucznej inteligencji, zawodowo zajmuje go tematyka BDD, proces i heurystyki testowe. Jako Line Manager interesuje się również technikami rozwoju, motywacji i efektywnej komunikacji w zespołach projektowych. Certyfikowany kierownik oraz analityk testów (ISTQB). Popularyzator nauki; swoimi przemyśleniami w temacie AI, IT, testowania i optymizmu dzieli się również na Twitterze: @dr_hawaii


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia