PyData Bydgoszcz #35, Data Community Bydgoszcz i Toruń #81 - łączone spotkanie

18:00 do 18:10 Wprowadzenie
18:10 do 18:55 Wojciech Oczkowski: “Migracje w dużych zbiorach danych na AWS DynamoDB”
18:55 do 19:10 Pizza, networking
19:10 do 19:55 Tomasz Waloszek: “Optymalizacja zapytań SQL w projektach Data Science”
19:55 do 20:05 Konkurs
20:30 Afterparty w Cybermachinie
Zapraszamy na specjalne połączone spotkanie dwóch bydgoskich społeczności:
- 35. spotkanie grupy PyData Bydgoszcz
- 81. spotkanie Data Community Poland w Bydgoszczy
Czas: czwartek 08.05.2025, 18:00-20:05
Miejsce: Młyny Rothera (Spichrz Zbożowy, 2. piętro), Mennica 10, Bydgoszcz
UWAGA: WEJŚCIE OD STRONY KAWIARNI!
O wystąpieniach:
Migracje w dużych zbiorach danych na AWS DynamoDB - Prelekcja będzie studium przypadku wyzwania, jakie mieliśmy okazję podjąć podczas tworzenia i rozwoju systemu analitycznego budowanego w architekturze DataMesh gromadzącego duże zbiory danych w bazie AWS DynamoDB. Wyzwanie polegało na zapewnieniu funkcjonalności migracji danych poprzez transformację wszystkich przechowywanych dokumentów z jednego modelu w drugi podczas aktualizacji wersji systemu. Podzielę się z Wami doświadczeniami w rozwiązywaniu kolejnych pojawiających się przeciwności wynikających ze skali gromadzonych danych, jak również specyficznych ograniczeń używanej bazy danych.
Optymalizacja zapytań SQL w projektach Data Science - W pracy Data Scientista SQL to nie tylko narzędzie do ściągania danych – to często pierwszy krok w analizie, eksploracji i budowie modeli. Ale co jeśli Twoje zapytania działają długo, przeciążają serwer, albo powodują timeout w pipeline’ach?
O prelegentach:
Wojciech Oczkowski - Od ponad 30 lat zajmuję się programowaniem dla przyjemności, a od ponad 20 znajduje się ktoś, kto za tę moją przyjemność gotów jest zapłacić. Od ponad 10 lat także ja płacę tym, którzy w tej przyjemności chcą mi towarzyszyć w ramach prowadzonych przeze mnie firm IT. Aktualnie w IntechHouse / SoftBlue pełnię rolę Współwłaściciela, członka zarządu oraz CTO. Mimo wszystko nie daję sobie odebrać przyjemności aktywnego technicznego uczestniczenia w niektórych realizowanych przez nas projektach. Poza pracą zawodową angażuję się także w działalność społeczności IT. Jestem jednym z ojców założycieli BydgoszczJUG, a także ojcem chrzestnym kilku innych bydgoskich społeczności. Jestem również organizatorem Bydgoszcz IT Conference bITconf, a także członkiem rady programowej JDD Conference.
Tomasz Waloszek - Architekt, programista, trener z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i rozwoju systemów Business Intelligence i procesów przetwarzania danych.
Lider i współzałożyciel grupy Bydgoszcz-Toruń Data Community. Codziennie pracuje jako architekt danych w SoftwareOne, odpowiedzialny za architekturę u jednego z głównych klientów. Entuzjasta technologii danych i MS, który lubi dzielić się swoją wiedzą i pasją zarówno na spotkaniach lokalnych grup, jak i konferencjach związanych z SQLServer.
O konkursach:
Wszyscy przybyli będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych konkursach. Szczegóły wkrótce!
Partner
Młyny Rothera
Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji: https://www.meetup.com/PyData-Bydgoszcz/events/307354810/