Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

PyData Bydgoszcz - Meetup #24

pydata-bydgoszcz-meetup-24
Wydarzenie:
PyData Bydgoszcz - Meetup #24
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
04.04.2024 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Młyny Rothera
Adres:
Mennica 10
Agenda:

18:00-18:10 Wstęp

18:10-18:55 Adam Maciaszek: “Od 4k do 10M w rok – o długości kontekstu w dużych modelach językowych”

18:55-19:10 Przerwa

19:10-19:55 Nikodem Tadrowski: “Klonowanie głosu i co dalej?”

19:55-20:05 Konkurs

Opis:

Zapraszamy na dwudzieste czwarte spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!

Kiedy: czwartek 4.04.2024, 18:00-20:05 (ROZPOCZYNAMY PUNKTUALNIE!).

Gdzie: Młyny Rothera (Spichrz Zbożowy, 2. piętro), Mennica 10, Bydgoszcz

Cena: zupełnie za darmo! i do tego konkurs z cennymi nagrodami! I pizza!

UWAGA: WEJŚCIE OD STRONY KAWIARNI!


O prelegentach:

Adam Maciaszek

Pracuję jako Machine Learning Engineer w deepsense.ai. Od 8 lat zajmuję się projektami w obszarze uczenia maszynowego. W swojej karierze miałem okazję pracować nad przetwarzaniem języka naturalnego w erze "przedtransformerowej" oraz w domenie audio, współtworząc algorytmy sztucznej inteligencji w branży medycznej w poznańskim startupie StethoMe. Moja obecna rola w deepsense.ai umożliwia mi pracę w projektach z różnorodnych dziedzin, a od ponad roku moje profesjonalne zainteresowania krążą przede wszystkim wokół dużych modeli językowych. W projektach związanych z uczeniem maszynowym cenię połączenie aspektów badawczych i inżynieryjnych. Poza moimi obowiązkami w deepsense.ai dzielę się wiedzą na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie wolnym wspinam się, jeżdżę rowerem i chodzę po górach.

Nikodem Tadrowski

Cześć, jestem Nikodem, pracuję jako machine learning engineer w deepsense.ai od prawie 2 lat. Skończyłem studia magisterskie na kierunku mechatronika na Politechnice Bydgoskiej, Skończone przeze mnie studia nie są bezpośrednio związane z uczeniem maszynowym, jednakże temat ten często pojawia się w obszarach przemysłu 4.0 czy autonomicznych pojazdów. Aktualnie w pracy zajmuję się przetwarzaniem danych tabelarycznych w aspektach deduplikacji oraz modelowania. Nie straszny mi też frontend, ale chyba lepiej o tym nie mówić :)


O wykładach:

Adam Maciaszek: “Od 4k do 10M w rok – o długości kontekstu w dużych modelach językowych”

W trakcie prezentacji opowiem o tym, dlaczego modele językowe potrafią przetwarzać tekst o ograniczonej długości. Przedstawię metody, który pozwoliły na znaczne wydłużenie okna kontekstowego w trakcie ostatniego roku. Zastanowimy się też, kiedy warto korzystać z rozwiązań wykorzystujących bardzo długie okno kontekstowe modelu językowego a kiedy lepiej wykorzystać inne metody.

Nikodem Tadrowski: “Klonowanie głosu i co dalej?”

Podczas prelekcji postaram się przybliżyć dostępne metody klonowania głosu oraz późniejszego jego wykorzystania. Opowiem o ogólnodostępnych narzędziach, przeznaczonych nie tylko do zadania, jakim jest klonowanie głosu, lecz również o rozwiązaniach end-2-end, wyspecjalizowanych do konkretnego zadania TTS/Real-time VC. Uwzględnione zostaną również narzędzia darmowe OpenSource, które każdy może wykorzystać u siebie, a także te o płatnym modelu SaaS.


O konkursie:

W naszym tradycyjnym kahoocie do wygrania będą trzy pakiety gadżetów od deepsense.ai, a dla zwycięzcy również bon na well-being o wartości 300 zł!

Ponadto spośród uczestników naszego spotkania wylosujemy dwóch szczęśliwców, którzy otrzymają licencje na dowolny produkt JetBrains.

Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.


O sali:

Tradycyjnie spotykamy się w bydgoskich Młynach Rothera (Spichrz Zbożowy, 2. piętro). Uwaga: wejście od strony kawiarni! Również tradycyjnie zapraszamy na pizzę! I też tradycyjnie zapraszamy na afterparty, ponownie w Cybermachnie.


Partnerzy

deepsense.ai

Młyny Rothera


Serdecznie zapraszamy!


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia