Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

PyWaw #109

pywaw-109
Wydarzenie:
PyWaw #109
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.02.2024 (poniedziałek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Kawiarnia Hoża 51
Adres:
ul. Hoża 51
Opis:

PyWaw #109 odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego 2024 r., o godz. 18:30 w CRUX Kawiarnia Hoża 51 (Hoża 51, Warszawa). Na spotkanie zapraszamy wszystkich entuzjastów języka Python z Warszawy i okolic. Po wysłuchaniu prezentacji zachęcamy do pozostania z nami i przedyskutowania nowo nabytej wiedzy przy piwie. Uczestnictwo w spotkaniach PyWaw jest bezpłatne.


PyWaw #109 will take place on Monday, Feb 26, 2024, at 18:30 at CRUX Kawiarnia Hoża 51 (Hoża 51, Warsaw). We invite all Python enthusiasts from Warsaw and the surrounding area to the meeting. After listening to the presentation, we encourage you to stay with us and discuss your newly acquired knowledge over a beer. Participation in PyWaw meetings is free of charge.


Agenda:

##### Dominik Kozaczko - Aplikacje webowe - powrót do korzeni

A co gdybym Wam powiedział, że Single Page Applications i GraphQL to ślepy zaułek? Że REST to wcale nie synonim na "JSON API"? W mojej prezentacji opowiem o powrocie do korzeni - tworzeniu dynamicznych (!) stron w oparciu wyłącznie o (renderowany na serwerze) HTML, CSS i małą bibliotekę JS - HTMX. Pokażę kilka przykładów z użyciem Django i FastAPI/Starlette.

##### Jacek Kołodziej - GIL: What's the hassle and... should I care?

GIL often appears as a scary, obscure *gizmo*. Misunderstanding this aspect of Python may lead to *suboptimal architectural choices*. I invite you to see my attempt at explaining the GIL and its implications, as well as providing pointers for **how to deal with the GIL** in specific situations. There have been (and still are), of course, attempts to get around the GIL - or *get rid of it* altogether. I hope to give some light to these works. By providing a comprehensive overview of today's GIL in CPython, this presentation aims to help make **better design choices** - be it choosing a concurrency/parallelism model, Python implementation to use - or even whether or not to drop. Python entirely.


Sponsorzy:

Sunscrapers (http://sunscrapers.com/)

Strona spotkania: http://pywaw.org/109/


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia