Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

PyWaw #113

pywaw-113
Wydarzenie:
PyWaw #113
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.06.2024 (poniedziałek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Kawiarnia Hoża 51
Adres:
ul. Hoża 51
Agenda:

Cognitive load in Software development - Jarek Śmietanka

A practical look at cognitive load—what it is, its different types, and how it affects software development. In this session, I'll explore real-life examples where the cognitive load can be high and share some tips on how to manage it effectively. This talk is perfect for developers at any level who want to work smarter and reduce stress.


Optymalizacja i testowanie endpointów w aplikacjach Pythonowych - Mateusz Solnica

Wszyscy nie lubimy jak strona długo się łąduje i musimy wpatrywać się na wirujący spinner, nie mogąć doczekać się kiedy nasze dane dopłyną do frontu a przed naszymi oczami ukarze się bogato zdobiony panel. Pisanie wydajnego kodu, a zwłaszcza takiego, który musi działać sprawnie dla dużego ruchu to nie lada wyczyn, dlatego wam drodzy Pythonowcy, zaprezentuje jak testować nasze endpointy a w przypadku problemów z wydajnością, jak je sprawnie optymalizować, by klienci, którzy wchodzą w interakcje z backendem, powiedzą: "O boziu, to takie szybkie, nie możliwe, by było napisane w Pythonie". Wpadajcie, będzie ciekawie, merytorycznie oraz każde słówko będzie poparte elegancką konsolą śmigającą na Linuxie ;)

Opis:

PyWaw #113 odbędzie się w poniedziałek, 24. czerwca 2024 r., o godz. 18:30 w Kawiarnia Crux (Hoża 51, Warszawa). Na spotkanie zapraszamy wszystkich entuzjastów języka Python z Warszawy i okolic. Po wysłuchaniu prezentacji zachęcamy do pozostania z nami i przedyskutowania nowo nabytej wiedzy przy piwie. Uczestnictwo w spotkaniach PyWaw jest bezpłatne, nie jest wymagana także żadna rezerwacja.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia