Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Quality Meetup #9

Wydarzenie:
Quality Meetup #9
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.09.2016 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Progress Bar
Adres:
Bojkowska 37a
Agenda:
  • Aleksandra Kornecka (Quality Assurance Engineer i QAOps, Casting Networks Poland) z prezentacją „TestOps, QAOps – czy ktoś taki istnieje?”
Żyjemy w czasach optymalizacji procesów, narzędzi i ról. Potrzebną oraz modną rolą stało się bycie DevOpsem, jednak… kim on tak naprawdę jest? Na czym polega jego praca? Ponadto, kim jest TestOps, o którym mówi się coraz głośniej? Zazwyczaj osoba taka opisywana jest jako „techniczny ogarniacz”, który dzięki swojemu doświadczeniu oraz umiejętnościom, wspomaga pracę innych testerów, a nawet i całego zespołu. Jak zatem ma się misja TestOps do misji DevOps? Czy to wszystko tylko nowomodne nazwy dla zadań już długo istniejących, czy też są to konkretne role przypisane do zadań wymagających wyszczególnienia?
W swoim wystąpieniu Ola przybliży uczestnikom spotkania pojęcie TestOps oraz zestawi wyobrażenie o nim i związanych z nim zadaniach, z praktyką własną oraz znajomych testerów.
  • Agata Ostaszewska-Smykała i Paweł Szczęsny (Quality Assurance Engineers, Future Processing) przedstawią temat „Testowanie w świecie ontologii”.
Prezentacja rozpocznie się od zagadnienia Semantic Web, by następnie przybliżyć kwestię bazy danych typu triplestore. Na przykładzie GraphDB firmy Ontotext, Agata i Paweł zaprezentują zapytania SPARQL, jako jedno z narzędzi przydatnych podczas testowania systemów opartych o grafowe bazy danych (pozyskiwanie danych testowych). Przybliżą też pojęcie RDF — przydatnego narzędzia w procesie testowania (tworzenie danych testowych). Na zakończenie prelekcji uczestnicy spotkania poznają GraphDB Workbench, czyli narzędzie administracyjne i jego przydatne w testowaniu funkcje.
Opis:
Zapraszamy na dziewiąty Quality Meetup!
Wstęp wolny, zapraszamy!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia