en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

RJUG #9

Wydarzenie:
RJUG #9
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
12.09.2018 (środa) - 13.09.2018 (czwartek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Kwadrat
Adres:
ul. Bardowskiego 4
Strona www:
Facebook:
Opis:

Talk #1: JUnit 5 - Testowanie jednostkowe nowej generacji, Bartosz Sądel


Abstract

Podczas tego wystąpienia omówimy nową wersję najbardziej popularnej biblioteki do tworzenia testów jednostkowych w Javie. Zaczniemy od poznania nowej architektury biblioteki oraz stających za nią założeń. Następnie krok po kroku, odkryjemy potencjał nowych funkcjonalności. Zobaczymy jak wpływają na czytelność zarówno kodu jak i produkowanych raportów. Zestawimy również narzędzie z jego starszą wersją, aby jeszcze wyraźniej zobaczyć udoskonalenia zawarte w wersji piątej. Na zakończenie zobaczymy jak połączyć bibliotekę z innymi popularnymi narzędzimi, takimi jak Mockito czy Spring, oraz spojrzymy jak nową architekturę wspierają najpopularniejsze IDE.


Bio

Software developer mainly working with JVM stack, who sometimes like to make a sideways jump with other technologies. Software craftsmanship and testing advocate. Constantly looking forward for new opportunities to make our projects better and lives easier.


Talk #2: Beyond “Better Java”, Paweł Marks


Abstract

Kotlin jest często reklamowany jako “lepsza Java”. O ile prawdą jest, że możemy tworzyć bardziej bezpieczny, czytelny i zwięzły kod korzystając z tego samego zestawu narzędzi co w Javie, to nie jest wszystko co język ma do zaoferowania. Kotlin ma własne idiomy i styl. W swojej prezentacji chciałbym pokazać kilka małych ficzerów standardowej biblioteki i samego Kotlina, które udowodnią jak eleganckie i przyjemne może być pisanie kodu. Będzie to dobry wstęp dla rozpoczynających przygodę z Kotlinem, ale bardziej zaawansowani programiści również znajdą coś użytecznego.


Bio

Paweł Marks jest programistą Kotlina w VirtusLabie. Jest on również głównym deweloperem plugina kotlinowego dla Eclipse’a. Uwielbia poznawać nowe języki programowania, porównywać je i narzekać na nie. Prywatnie interesuje się lingwistyką, historią i podobają mu się absurdalne memy.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Rzeszów

Droptica
Software House

Rzeszów, Trójmiasto, Wrocław
technologie:
,
1 oferta pracy
 
Strix
Software House

Kraków, Rzeszów
technologie:
,
2 oferty pracy
 
Asseco Poland S.A.
Firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Mielec, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Sanok, Szczecin, Tarnów, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
,
16 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia