Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Spotkanie PJUG: DDD jak z bajki oraz o architekturze odkomplikowanej

spotkanie-pjug-ddd-jak-z-bajki-oraz-o-architekturze-odkomplikowanej
Wydarzenie:
Spotkanie PJUG: DDD jak z bajki oraz o architekturze odkomplikowanej
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
01.02.2024 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Browar Lubicz
Adres:
Lubicz 17
Opis:

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Polish JUG w czwartek 1 lutego 2024 r.


Będziemy mieli przyjemność wysłuchać dwóch prezentacji:

  • Mateusz Chrzonstowski (IT Trainer i Consultant) opowie jak rozumie DDD i czystą architekturę na przykładzie bajki o 3 świnkach
  • Andrzej Grzesik (JavaChampion) i Wojtek Ptak (Head of Engineering at Revolut) zaprezentują "Architecture Uncomplicated: tools for simplified large scale systems"


Startujemy o godz. 18:00 w sali Dojrzewalnia, na pierwszym piętrze Browaru Lubicz (ul. Lubicz 17J, Kraków).


Sponsorem spotkania została nowa firma na naszym rynku - Clari.


W świecie sprzedaży precyzja i dokładność prognozowania przychodów biznesu może zbudować lub zniszczyć firmę. Między innymi tym właśnie zajmuje się Clari. Używana przez dziesiątki tysięcy klientów, w tym największe publiczne firmy takie jak Okta, HP, MongoDB czy Zoom, pozwala firmom lepiej sprzedawać, a co za tym idzie, lepiej inwestować i rozwijać ich biznes. Clari to nie tylko analityka - to rozwiązania z których na co dzień korzystają dziesiątki tysięcy sprzedawców do sprawnych kontaktów ze swoimi klientami, wspomagani przez AI oraz Machine Learning pracujący na terabajtach danych zbieranych przez nasze systemy.


Clari Kraków to najnowsze biuro inżynieryjne firmy Clari, otwarte w 2023 roku. Dołączenie do naszego zespołu stanowi niepowtarzalną okazję do wpływania na jego rozwój oraz wspierania Clari w zdobyciu udziału na rynku, szacowanego na ponad 100 miliardów dolarów.

Oprócz poznania sponsora i dawki merytorycznej wiedzy, możecie liczyć na lokalne napoje ;) oraz nagrody - książki, licencje oraz wejściówkę na GeeCON 2024.


Szczegóły prezentacji poniżej. Do zobaczenia!


"Moje rozumienie DDD (+ clean architecture) na przykładzie bajki o 3 świnkach"

Wiele osób kojarzy takie pojęcia jak Domain-Driven Design i Clean Architecture. Istnieje też mnóstwo materiałów, tłumaczących związane z nimi teorie na praktycznych przykładach. Kursy online, książki, szkolenia, nagrania z wystąpień…

Zdarzało się jednak, że w materiałach nie rozumiałem domeny, przedstawionego problemu. Z tego powodu postanowiłem stworzyć własny, praktyczny przykład, w oparciu o domenę, którą łatwo wyjaśnić. Wyjaśniam ją nawet mojemu kilkuletniemu synkowi.

Zapraszam na wykład, gdzie opowiemy bajkę o trzech świnkach, korzystając z DDD i Clean Architecture. Prezentacja adresowana do osób kojarzących już te pojęcia i chcących zobaczyć przykładową implementację. Kod w Javie.


"Architecture Uncomplicated: tools for simplified large scale systems"

Forget about the spine-chilling tales of managing large–scale systems. It doesn’t have to be a daunting task. We’re here to advocate for battle’s proven simplicity with a pinch of fun. We’ll slice through the Gordian knot of complexity, juggle scalability patterns while uncovering their dark sides, and turn time modelling into a time-travel adventure.

No sale of silver bullets here; instead, we arm you with practical solutions and actionable strategies based on real-world examples and the dark sides of rapid-scaling problems.

Join us to transform your approach to evolving system architecture, leaving you with insights immediately applicable to your work.


Uczestnicy (1):

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia