en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Spotkanie PJUG

Wydarzenie:
Spotkanie PJUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
11.04.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Barka
Adres:
bulwar Kurlandzki
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na nasze kolejne spotkanie, które odbędzie się 11-go kwietnia na Barce (ul. Podgórska 16, https://www.facebook.com/barkakrakow) od godz. 18:00.


Tym razem prelegentami będą Łukasz Krauzowicz oraz Piotr Kubowicz.


Łukasz opowie nam o jOOQu, czyli że nie samym ORMem żyje człowiek, a następnie Piotr o tym jak to jest z testami kontraktowymi.


Podczas spotkania przewidzieliśmy czas na networking, a na zakończenie spotkania rozlosujemy licencje na oprogramowanie firmy JetBrains.


Poniżej kilka słów o prezentacjach.


  • Łukasz Krauzowicz- Nie samym ORMem żyje człowiek - słów kilka o jOOQu


W dobie gdy od wystawienia operacji na bazie danych przy użyciu ORMa przez RESTa dzieli nas tylko jeden interfejs (dzięki Springu za @RepositoryRestResource!) wydawać by się mogło, że pisanie natywnych zapytań SQLowych nie jest specjalnie potrzebne (a przynajmniej nie jest sexy), ale życie każe temu przeczyć - istnieje przecież wiele sytuacji (takich jak tworzenie skomplikowanych raportów, używanie natywnych funkcji naszego silnika RDBMS) gdzie jest to niemalże krytyczne. W takich miejscach zazwyczaj trzeba posiłkować się zapytaniami skleconymi w pięknych i niebezpiecznych literałach tekstowych, o które trzeba dbać bardzo uważnie i je odpowiednio pielęgnować, szczególnie przy jakichkolwiek zmianach na poziomie schematu bazy danych, ale też nie tylko - w dużych systemach, gdzie takowych zapytań robi się dużo jest to niemałe wyzwanie. I w takich sytuacjach wchodzi jOOQ cały na biało - w czasie tej prelekcji zajmiemy się możliwościami, zaletami, ale również ograniczeniami tego jakże ciekawego projektu firmowanego takimi hasłami jak "Database First" czy "Typesafe SQL", który wprowadzi nas w trochę inny, nie-ORMowy świat.


  • Piotr Kubowicz - Lotny start z testami kontraktowymi


Chcąc zapewnić poprawną współpracę mikroserwisów, wpadamy często w pułapkę testów, którym nie ufamy lub które są zbyt trudne w utrzymaniu. Testy kontraktowe to alternatywne podejście oferujące z jednej strony szybką informację zwrotną a z drugiej strony poziom pewności niedostępny dla testów izolowanych. To nie jedyne korzyści: z ich wykorzystaniem możemy przyspieszyć nasz cykl pracy oraz lepiej zrozumieć, jak połączone są nasze systemy. W trakcie prezentacji zobaczymy minimalny działający przykład napisany w Kotlinie przy użyciu frameworku Pact, prześledzimy, co możemy zyskać w zależności od nakładu pracy oraz spojrzymy szerzej na ekosystem testów kontraktowych, porównując Pact z biblioteką Spring Cloud Contract.


Piotr is a software engineer with more than 10 years experience in Java, currently helping Ocado Technology grow an online grocery backed up by highly automated warehouses. Being incorrigibly lazy and impatient, he focuses on automating repeatable work and fast feedback loops. Seeing the rise and fall of many projects, he became immune to silver bullets and started valuing human interactions. Likes to learn new ways of thinking through different languages, but prefers modern Java in professional software development.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kraków

Kalamba Games
StartUp

Kraków
technologie:
MySQL, Java, JavaScript, Docker, NoSQL...
typ projektów:
własny produkt
5 ofert pracy
 
Kei.pl
firma technologiczna

Kraków
technologie:
PHP, MySQL, JavaScript, jQuery, SQL...
typ projektów:
Własny produkt
 
Schibsted
Software House

Gdańsk, Kraków
technologie:
PHP, Java, JavaScript, Node.js, Scala...
typ projektów:
Własne rozwiązania
4 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia