Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Start kariery w Web3 - role techniczne + warsztat explorery blockchain

start-kariery-w-web3-role-techniczne-warsztat-explorery-blockchain
Wydarzenie:
Start kariery w Web3 - role techniczne + warsztat explorery blockchain
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
21.02.2024 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Rotunda
Adres:
Marszałkowska 100/102
Opis:

Chcesz rozpocząć pracę w Web3 w roli technicznej ale nie wiesz od czego zacząć? Stawiasz pierwsze kroki w "programowaniu blockchainów" ale nadal masz więcej pytań niż odpowiedzi? A może działasz już aktywnie z technologią blockchain i chcesz rozwijać się dalej?

Zapraszamy na darmowy event - start kariery w Web3 poświęcony rolom technicznym oraz na warsztat dotyczący explorerów blockchain!


Cel i forma eventu

Chcemy odpowiedzieć na pytania i wątpliwości przed którymi stoją osoby wchodzące zawodowo do branży Web3 oraz przybliżyć Wam działanie i pokazać jak korzystać z jednego z podstawowych narzędzi - explorera blockchainowego. 

Jak? Poprzez:

1. panel dyskusyjny ekspertek, które pracują już w branży blockchain w rolach technicznych i podzielą się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami. Panel zakończy sesja Q&A (ok 50 min)

2. warsztat poświęcony explorerom blockchain wraz z case study (ok 45 min) - wyjdziesz z wydarzenia z realną wiedzą gotową do wykorzystania w praktyce.


Do kogo skierowane jest wydarzenie?

 • dla wszystkich - kobiet i mężczyzn - chcących rozpocząć lub rozwinąć karierę zawodową w Web3 w rolach technicznych,
 • dla osób nietechnicznych planujących pracę lub pracujących już w branży Web3 otwartych na zgłębienie wiedzy o technologii blockchain oraz pragnących lepiej zrozumieć współpracę z programistami Web3 czy narzędzia Web3,
 • dla founderów chcących lepiej zrozumieć specyfikę ról technicznych Web3 oraz osób spragnionych ciągłego rozwoju w tej technologii. 


Czego się dowiesz?

W trakcie panelu dyskusyjnego postaramy się odpowiedzieć na pytania, rozwiać wątpliwości przed którymi stoją osoby wchodzące zawodowo do branży Web. Poruszymy m.in. tematy:

 1. jak praca w rolach technicznych w Web3, różni się od tej w web2? 
 2. jak wejść do branży Web3 i rozpocząć tam karierę zawodową jako programista, architekt itp.?
 3. jakie kompetencje są do tego kluczowe?
 4. przed jakimi wyzwaniami i trudnościami stoją specjaliści we wspomnianych obszarach?
 5. gdzie szukać pracy w Web3?
 6. skąd warto czerpać wiedzę na temat technologii blockchain by zacząć i się rozwijać?

Z kolei na warsztacie Beata Lipska przybliży nam temat explorerów blockchainowych, dowiesz się m.in.

 1. czym są explorery i jak z nich korzystać
 2. jakie informacje możesz wyczytać z explorerów i jak je zrozumieć
 3. jak wyglądają i działają przykładowe explorery - case study na przykładzie Tezos 


Czas i miejsce

21 lutego 2024 tj. środa, godz 18:00 - 21:30

Rotunda PKO BP, ul. Marszałkowska 100/102, Warszawa


Nasze prelegentki

Beata Lipska 

Beata zawodowo jest Develper Advocate (DevRel) w firmie TriliTech dla blockchainu Tezos. Była Programistka PHP/Go (dziś tylko hobbystycznie), do tego Soft Skills Preacher, czyli głosi jak umiejętności miękkie mogą zmienić całą branżę IT i rozwiązania, które tworzą w ramach Tezos. Beata pisze, rysuje, opowiada, edukuje, jest mentorką. Prywatnie rodzic, żona, do tego podróżniczka, emigrantka, pasjonatka życia. Rodzic.

Marta Geater Piekarska

Urodzona i wychowana w Polsce, absolwenta politechniki Warszawskiej. Po uzyskaniu doktoratu na Technische Universitat Berlin, Marta zdecydowała się podłączyć swoją pasję do bezpieczeństwa oraz prywatności z nowymi technologiami i rozpoczęła karierę w tematyce Blockchaina, a z czasem również AI i komputerów kwantowych. Od stycznia Marta zdecydowała się pójść na głęboką wodę i sprawuje rolę Executive Director w Data Preservation Labs, Filecoin.

Sylwia Chmurkowskaprowadząca panel

Członkini Polskiego Stowarzyszenia Blockchain, uznana w raporcie Strong Woman in IT 2023. Od 12 lat związana z branżą IT. Obecnie pełni funkcję COO w firmie Neti, specjalizującej się w technologii blockchain. Jej ekspertyza obejmuje obszary HR, Finansów, Sprzedaży i Marketingu. Aktywnie buduje połączenia między biznesem a branżą IT, a jej zaangażowanie w blockchain pozwala jej ciągle się rozwijać i eksplorować innowacyjne rozwiązania.


Partnerzy

Partner Generalny: Tezos

Tezos to elastyczny i innowacyjny blockchain L1, umożliwiający tworzenie smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Charakteryzuje się unikalnym mechanizmem konsensusu Proof-of-Stake oraz możliwością ulepszania siebie bez podziałów. Idealny dla deweloperów i innowacyjnych projektów, oferując im potężne narzędzia do realizacji przełomowych projektów.

Partnerzy: PKO Bank Polski

Partner Medialny: BeInCrypto

Organizator: Blockchain Girls


Inne informacje

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie - zapraszamy do udziału na żywo! :) Jeśli nie możesz być z nami, po evencie pojawi się nagranie z wydarzenia na naszym kanale YouTube.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia