Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #19

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #19
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
06.06.2024 (czwartek) - 07.06.2024 (piątek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Kainos Polska
Adres:
ul. Jana z Kolna 11
Agenda:

Prelekcja #1: “Samoloty robią „wzium” - jak wygląda nasza infrastruktura?” - Tomasz Torcz


Jesteście ciekawi jak zapewnić sukces operacji lotniczych? Nasz prelegent opowie, jaka infrastruktura jest do tego potrzebna. Zdradzi nam, jak używana jest chmura w lotnictwie, jak monitorują i alarmują, gdzie modele AI miewają problemy. Dodatkowo przybliży nam narzędzia i pokaże sposoby na ułatwienie codziennej pracy deweloperów. Z ciekawostek - zdradzi nam, jak to się dzieje, że czasem ginie nasz bagaż.


Tomasz Torcz - Linuksowiec i aktywista. Miał okazję pracować w małych firmach i międzynarodowych korporacjach: zarówno jako samodzielny specjalista, jak i kierownik zespołu. Kładzie nacisk na ułatwianie życia sobie i innym m.in. przez automatyzację.

_______________________________________________________________


Prelekcja #2: “Atlassian za kulisami: tworzenie środowisk testowych na AWS w mgnieniu oka” - Mykola Mykhalov, Michał Janiszewski


Prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem w automatyzacji tworzenia środowisk testowych w Atlassianie, z wykorzystaniem Kubernetes, Ansible i Terraform na platformie AWS. Skoncentrują się na technicznych aspektach projektu, który pozwolił im znacząco skrócić czas przygotowania środowisk testowych. Omówiona zostanie architektura rozwiązania, kluczowe technologie i narzędzia oraz najlepsze praktyki. Prelekcja oferuje praktyczne wskazówki dla tych, którzy chcą zwiększyć efektywność zarządzania środowiskami w chmurze.


Mykola Mykhalov - Principal DevOps Engineer w Atlassian, specjalizuje się w wykorzystaniu AWS, Ansible i Kubernetes do rozwiązywania skomplikowanych problemów technicznych i tworzenia efektywnych rozwiązań biznesowych. W wolnym czasie jest entuzjastą lotnictwa, posiadającym licencję PPL(A).


Michał Janiszewski - Senior DevOps Engineer w firmie Atlassian. Jego główne obowiązki obejmują rozwijanie i utrzymanie wewnętrznego produktu skoncentrowanego na efektywnym tworzeniu środowisk testowych, które są wykorzystywane przez deweloperów i inżynierów wsparcia. Jego specjalność obejmuje technologie takie jak: Kubernetes, AWS, Terraform i Ansible.


Regulamin SO/DO MeetUpów stacjonarnych: https://bit.ly/Regulamin_MeetUpow

Opis:


Uczestnicy (1):

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia