Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #14

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Katowice MeetUp #14
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.04.2024 (środa) - 25.04.2024 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Forte Digital Katowice
Adres:
ul. Dworcowa 10, 1. piętro
Agenda:

Prelekcja #1: “Kubernetes Operators - When? Why? How?” - Daniel‎ Pokusa


W trakcie tej prezentacji dokładnie poznacie temat operatorów w Kubernetes - czym są, jak działają oraz jak wygląda ich architektura. Poruszymy również kwestię, kiedy warto rozważyć napisanie własnego operatora, jak to zrobić skutecznie oraz jak wybrać odpowiedni język programowania. Porozmawiamy o aplikacji "kubernetes-native" oraz odpowiemy na pytanie: dlaczego narzędzia, takie jak Helm i Kustomize, nie zawsze są wystarczające?


Daniel‎ Pokusa - pragmatyk z ponad 13-letnim doświadczeniem zawodowym, który jest zafascynowany automatyzacją i efektywnością w codziennej pracy. Jako programista codziennie pracuje z językami JVM, pełni rolę lidera technicznego, architekta i czasami Delivery Managera. Jest także trenerem i konsultantem specjalizującym się w jakości oprogramowania, architekturze oprogramowania oraz szerokim spektrum zagadnień związanych z DevOps (głównie Kubernetes i GCP). 

___________________________________________________________________


Prelekcja #2: “Automatyzacja Azure Policy: Azure Pipelines w akcji” - Marcin Chrzęst


W dzisiejszym, dynamicznym świecie IT, efektywna automatyzacja staje się kluczowym elementem zarządzania środowiskiem chmurowym. Podczas prelekcji Marcin pokaże podejście do wykorzystania narzędzi takich jak PowerShell, Azure CLI i Azure DevOps Pipeline do automatyzacji procesu przypisywania i zarządzania politykami w Azure.


Marcin Chrzęst - na co dzień IT Consultant działający w obszarze Azure Infrastructure, Microsoft 365 i ostatnio DevOps. Fan rozwiązań i produktów firmy Microsoft. Prywatnie emerytowany instruktor samoobrony, amator koszykówki, a także fan nowinek technologicznych z obszaru Cloud.


Regulamin SO/DO MeetUpów stacjonarnych: https://bit.ly/SODORegulaminMeetUpow 


Opis:


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia