Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #15

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Katowice MeetUp #15
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
19.06.2024 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Forte Digital Katowice
Adres:
ul. Dworcowa 10, 1. piętro
Agenda:

Prelekcja #1: “Transformacja datacenter” - Krzysztof Mężyk


Podczas prezentacji zostaną omówione wyzwania związane z transformacją data center pod względem infrastruktury, bezpieczeństwa, sieci i automatyzacji. Prelegent przedstawi wady i zalety zastosowania narzędzi VMware w budowaniu prywatnej chmury. Zaprezentuje również przykład implementacji software defined data center. Uczestnicy dowiedzą się, przed jakimi wyzwaniami może stanąć organizacja, która będzie próbowała swoich sił z transformowaniem legacy do software defined data center. Krzysztof odpowie także na pytanie, w jaki sposób można zaprojektować i zaimplementować SDDC przy użyciu narzędzi Vmware.


Krzysztof Mężyk - VMware administrator w Vattenfall z 10-letnim stażem. Obecnie na stanowisku Infrastracture architect. Brał udział w najróżniejszych projektach od prostych p2v do kompleksowych datacenter transformation.

___________________________________________________________________

Prelekcja #2: “Błędy architektoniczne w chmurze” - Magdalena Wojnarowska-Pietrzak


Wykorzystywanie chmury publicznej w ostatnich latach zyskało na popularności. Pomimo wielu korzyści, pośpiech w przyjmowaniu technologii chmurowych prowadzi do błędów architektonicznych, które mogą skutkować słabą wydajnością, podatnościami na ataki oraz wzrostem kosztów. W swojej prezentacji Magdalena pokaże przykłady błędów towarzyszących przy wdrażaniu rozwiązań chmurowych, a Wy lepiej zrozumiecie potencjalne problemy związane z chmurą publiczną i dowiecie się, na co zwracać uwagę przy projektowaniu architektury chmurowej.


Magdalena Wojnarowska-Pietrzak - od 15 lat w branży IT z tytułem magistra informatyki oraz tytułem magistra finansów. Od 2015 roku pracuje jako architekt IT, zajmując różne stanowiska architektoniczne z naciskiem na chmurę i infrastrukturę. Pracuje z publicznymi chmurami od 2014 roku, posiada ekspertyzę w zakresie Azure i AWS. Jest również autorką książki "Mind the Gap: Most Common Cloud Mistakes".


Regulamin SO/DO MeetUpów stacjonarnych:

https://bit.ly/Regulamin_MeetUpow


Opis:


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia