en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #4

sysops-devops-katowice-meetup-4
Wydarzenie:
SysOps/DevOps Katowice MeetUp #4
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
13.02.2019 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Strefa Centralna
Adres:
pl. Sejmu Śląskiego 2
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Agenda:

Agenda:


18:00 Networking


18:30 Prelekcja #1: "Deployment aplikacji webowej do grupy autoskalującej w AWS z wykorzystaniem CodeDeploy oraz GitLab CI" - Robert Kubik


Na spotkaniu omówimy sposób wdrożenia aplikacji webowej, która skaluje się w zależności od obciążenia, co pozwala w efektywny sposób korzystać z zalet Cloud Computing. Skorzystamy z AWS'a i GitLab'a. Porozmawiamy o wymaganiach, jakie musi spełnić aplikacja, przedstawione zostanie rozwiązanie CodeDeploy, idea grupy autoskalującej oraz narzędzie GitLab Runner. Produktem prezentacji będzie gotowa infrastruktura, która w zależności od obciążenia potrafi "rosnąć", a wdrożenie nowej wersji aplikacji ogranicza się do "jednego kliknięcia". Poruszymy także kwestię bezpieczeństwa (nie lubimy hardkodować haseł, prawda?) a na deser przybliżona zostanie idea skalowania serwera baz danych w celu unikania tzw. SPOF'a (na przykładzie AWS Aurora).


Robert Kubik - na co dzień DevOps w Hostersi, gdzie zajmuje się głównie migracją do chmury i wdrożeniami AWS. Fan automatyzacji, IaC i rozwiązań "samonaprawiających się". Prywatnie entuzjasta informatyki, muzyki i lotnictwa. Weekendowo spędza czas w warsztacie bądź jako realizator dźwięku.


19:45 Prelekcja #2: "NGINX jako podstawowy serwer WWW dla usługi hostingowej" - Maciej Kupiec


Prelekcja związana z użyciem NGINX jako głównego serwera dla hostingu. Przedstawiona zostanie instalacja oraz konfiguracja samego NGINX'a wraz z PHP-FPM, LE, oraz z integracją z ISPCONFIG, który pozwoli na uruchomienie całkiem dobrego, budżetowego hostingu na serwerach o małej mocy. Zostaną przedstawione przykłady, case studies, oraz best practices.


Maciej Kupiec - profesjonalnie związany z informatyką z dziedziny SoDo od 17 roku życia (2003r). Aktualnie, od ponad 5 lat, prowadzi własną firmę BITEBYTE, która obsługuje ponad 120 firm z różnych gałęzi przemysłu. Jest stałym partnerem Clouvider Ltd., współpracuje min. z firmą Cynel Unipress, Wojas, Black Red White, Dunsterhouse Ltd oraz Birkdale Ltd. W wolnych chwilach zajmuje się strzelectwem sportowym i grą na organach piszczałkowych.


21:00 Pizza i networking

Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp w Katowicach!

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Katowice

EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
,
20 ofert pracy
 
Asseco Poland S.A.
Firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Mielec, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Sanok, Szczecin, Tarnów, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
,
12 ofert pracy
 
Sapiens
Firma technologiczna

Katowice, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Łódź
technologie:
,
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia