Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #18

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Kraków MeetUp #18
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.06.2024 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Pegasystems Software Oddział w Polsce
Adres:
Puszkarska 7H
Agenda:

Prelekcja #1: “Make your own wuch” - Łukasz Biegaj 


Zapraszamy na bezpośrednią i niezwykle praktyczną demonstrację, w jaki sposób można wykorzystać agent-based workflows do codziennej pracy DevOps/SysOps. Łukasz pokaże, jak modele językowe uruchamiane lokalnie mogą wykonywać zaprogramowane przez nas zadania. Dzięki temu procesy automatyzacji stają się bardziej elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb. W efekcie, codzienne operacje mogą być realizowane szybciej i bardziej efektywnie.


Łukasz Biegaj - architekt systemów odpowiedzialny za projektowanie i wdrażanie rozwiązań eCommerce o dużej skali.W przeszłości programista i twórca gier MMO o dużej popularności, obecnie dostępnych na otwartych licencjach. Jest entuzjastą, użytkownikiem i twórcą rozwiązań Open-Source. Na co dzień przewodzi zespołowi DevOps w Unity Group, pracującym przy projektach chmurowych dla polskich i zagranicznych klientów.

_________________________________________________________________________


Prelekcja #2: “Mixing GitOps and Terraform for a Scalable EKS Cloud Platform at Ocado” - Maciej Józefczyk, Maciej Mencner


Tworzenie własnej platformy Kubernetes Cloud Platform to długi proces naznaczony wieloma pozornie drobnymi wyborami, których konsekwencje często są klasyfikowane jako dług techniczny. Rozpoczynając rozwój nowego środowiska uruchomieniowego dla Ocado Technology Platform, nasi prelegenci cofnęli się o krok, aby przyjrzeć się wszystkim błędom popełnionym w przeszłości. Szybko pojawiło się kilka pytań dotyczących optymalnej konfiguracji infrastruktury i niezbędnych aplikacji związanych z infrastrukturą: Czy pozostać przy Terraformie, który sprawdził się w przeszłości? Czy podejście GitOps z ArgoCD może zapewnić większą skuteczność w środowisku Kubernetes? Podczas wykładu prelegenci opowiedzą o swojej przygodzie, przedstawiając wstępne rozważania i kluczowe punkty decyzyjne.


Maciej Józefczyk - Cloud Engineer z ponad 10-letnim doświadczeniem, pracujący aktualnie w Ocado Technology z technologiami AWS. Były administrator systemów Linux i upstream developer projektów OpenStackowych w Red Hat i OVH. Prywatnie ojciec małej Róży i entuzjasta perkusji.


Maciej Mencner - Senior Cloud Engineerem w Ocado Technology z 9-letnim doświadczeniem. Zanim rozpoczął swoją przygodę z infrastrukturą AWS, cyberbezpieczeństwem oraz sieciami, pracował z systemami on-prem i chmurą prywatną. W swojej karierze dostarczał wysoce dostępne, niezawodne i łatwe w utrzymaniu rozwiązania. 

 

Regulamin SO/DO MeetUpów stacjonarnych: https://bit.ly/Regulamin_MeetUpow  Opis:


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia