en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps / DevOps Kraków MeetUp #2

Wydarzenie:
SysOps / DevOps Kraków MeetUp #2
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
17.01.2018 (środa)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Klub Re
Adres:
św. Krzyża 4
Strona www:
Agenda:
  • 18:30 networking
  • 19:00 prelekcja #1 – „Hardcore Embedded Troubleshooting” Paweł KuśmierskiW swojej prezentacji Paweł opisze trzy problemy, na które natknął się w pracy nad wdrażaniem i utrzymaniem systemu operacyjnego na switchach 10G i 100G w swojej sieci. Pierwszy problem dotyczył interesującej zależności między oprogramowaniem i sprzętem, która powodowała, że switch wpadał w pętle rebootów. Kolejne dwa problemy manifestowały się w podobny sposób (zatrzymanie transferów DMA), ale miały zupełnie różne przyczyny. Paweł opowie o sposobach, które sprawdzał, o różnych hipotezach i co było właściwą przyczyną każdego z tych problemów.

Paweł Kuśmierski jest kierownikiem działu oprogramowania sprzętu w Akamai Technologies w Krakowie, gdzie zaczął pracę 5 lat temu jako administrator systemów. Interesuje się elektroniką, tańcem i szybownictwem.

  • 20:00 prelekcja #2 – „Trochę więcej na temat systemd” Maciej Lasyk

Systemd nie jest init systemem jak zakładano na początku. Dostarcza sporo funkcjonalności, o których warto wiedzieć, gdyż potrafi rozwiązywać w prosty sposób problemy, które dotychczas wymagały zagmatwanych rozwiązań. W trakcie prezentacji zobaczycie w jaki sposób można korzystać w pełni z tego co systemd oferuje: kontenery nspawn, journald oraz sd-notify, poznacie możliwości unit file'ów oraz jakie ciekawe binarki dostarcza systemd. Zobaczymy trochę kodu w Pythonie, trochę Javy, przeanalizujemy boot – proces. Maciek przedstawi Wam w jaki sposób zastąpić Dockera i zintegrować aplikację javową czy pythonową z loggerem systemowym (journald) oraz z mechanizmem monitoringu procesu (będzie o health - checkach oraz self - healing protocols).


Maciek jest full stack Javascript developerem, na co dzień pracuje w Codewise i rozwiązuje problemy od tych kernelowych po cloudowe. Wierzy, że aplikacja po trafieniu na produkcję nie powinna budzić, ale sama się naprawiać. Z doświadczenia jest programistą i administratorem. Od wielu lat wspomaga Fedorę swoją pracą - głównie w zespołach infrastruktury jak i webaplikacji. Lubi dobrego Pythona i coraz bardziej Rusta. Napisał i spakował też kilka aplikacji node.js'owych w Dockera, wrzucił na produkcję i te do dziś pracują. Pomimo to przeprasza ;)


  • 21:15 Pizza!
Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na drugi MeetUp w Krakowie!

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kraków

nazwa.pl
firma technologiczna

Kraków, Rzeszów
technologie:
PHP, Python, MySQL, Java, Ansible...
1 oferta pracy
 
EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
15 ofert pracy
 
Codesushi
Software House

Kraków
technologie:
PHP, MySQL, JavaScript, Redis, Symfony...
typ projektów:
Projekty dla klientów
3 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia