en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps MeetUp Online #31

sysops-devops-meetup-online-31
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.04.2021 (czwartek) - 09.04.2021 (piątek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps MeetUp Online #31

08.04.2021 godz. 17:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji

Zapisy: http://bit.ly/SODOONLINE31


Harmonogram:

17:00 Prelekcja #1: "Zróbmy sobie chmurę, czyli jak zbudować środowisko dev/edu, a potem za jego pomocą zrozumieć działanie OKD/OpenShift/Kubernetes" - Piotr Baranowski

18:00 OPEN MIKE

18:05 Prelekcja #2: "The future of instrumentation - OpenTelemetry" - Andrii Kaluhin [ENG]


Transmisję oglądajcie na:

_________________________________________________________________________


"Zróbmy sobie chmurę, czyli jak zbudować środowisko dev/edu, a potem za jego pomocą zrozumieć działanie OKD/OpenShift/Kubernetes" - Piotr Baranowski


Piotr pokaże jak samodzielnie uruchomić środowisko do nauki, bądź testów na bazie OpenShift 4.7 i jak z niego korzystać. Dowiemy się z jakich elementów zbudowany jest OpenShift oraz jaka jest jego relacja z projektem OKD i Kubernetesem. Całość Piotr podsumuje tworząc na żywo prostą aplikację, której źródłem będzie repozytorium z Gita.


Piotr Baranowski - CTO/VP/Chief Instructor w OSEC. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania, admin, hacker, psuj i mądrala. Poweruser Linuksa, *BSD, wszelakiej maści archaicznych UNIXów. W wolnym czasie żeglarz, kierowca rajdowy i kociarz.

_________________________________________________________________________


UWAGA - prelekcja po angielsku / lecture in English


"Przyszłość instrumentacji - OpenTelemetry" - Andrii Kaluhin


Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań i narzędzi w zakresie instrumentacji. Prometheus, ELK, Jaeger, to tylko kilka z nich. Większość rozpoczęła się jako oddzielne projekty z własnymi protokołami. Tworzone osobno, za każdym razem z inna wizją, zwykle są ze sobą niekompatybilne. Aby wypełnić tę lukę, programiści tworzą narzędzia i sposoby integracji point-to-point. A gdybyśmy cofnęli się się o krok i zaprojektowali niezależną od dostawcy specyfikację rejestrowania, pomiarów i śledzenia? Okaże się, że każde narzędzie zgodne z tą specyfikacją będzie kompatybilne ze wszystkimi innymi. Poznaj OpenTelemetry - które ma szansę zostać takim rozwiązaniem uniwersalnym. Andrii Kaluhin omówi wysokopoziomowe koncepcje OpenTelemetry, wymagane komponenty, wsparcie dostawców i to, jak z nich korzystać w praktyce.


Andrii Kaluhin - pracuje jako Chief Solution Architect w GlobalLogic Ukraine. Ma ponad 10 lat doświadczenia w tworzeniu oprogramowania i architektury. Tworzy też wysoko skalowalne i dostępne w chmurze aplikacje. Jego główną pasją jest distributed consensus i gwarancje zachowania spójności, ale świetnie też zna inne obszary, od automatyzacji infrastruktury po monitorowanie wydajności.


ENG "The future of instrumentation - OpenTelemetry" - Andrii Kaluhin


There are many instrumentation solutions and tools available today. Prometheus, ELK, Jaeger to name a few. Most of them have started as separate projects having their own protocols and behaviors. Having different visions and implementations they are usually incompatible with each other. To fill in the gap developers have created tons of tools and point-to-point integrations. But what if we take a step back and design a vendor-agnostic specification for logging, metrics and tracing? Then every tool that follows this specification will be compatible with all others. The future is here - meet OpenTelemetry. Andrii Kaluhin will discuss the high level concepts of OpenTelemetry, required components, vendor support, and how to use it in practice.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia