en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Online MeetUp #13

sysops-devops-online-meetup-13
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
09.07.2020 (czwartek)
Godzina:
15:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Facebook:
Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps Online MeetUp #13

09.07.2020 godz. 15:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji ➡️ https://www.facebook.com/groups/sysopspolska


Harmonogram:

  • 15:00 Prelekcja #1: "Private AWS cloud with LocalStack” – Filip Rachwalak
  • 16:00 Prelekcja #2: "Umowa w pracy SysOpsa i DevOpsa by TechPrawnik" - Przemysław Caputa


Transmisję oglądać możecie na:

______________________________________________________


„Private AWS cloud with LocalStack” – Filip Rachwalak


Podczas wystąpienia Filip Rachwalak zaprezentuje framework LocalStack oraz opowie, w jaki sposób jest on wykorzystywany w F-Secure. Pokaże jak stworzyć lokalną chmurę AWS, w której można mocować większość usług Amazona, takich jak np. Buckety S3, kolejki SQS, rekordy DynamoDB oraz opowie jak można całkowicie offline testować swoje skrypty i aplikacje na co dzień łączące się do prawdziwych usług przez API.


Filip Rachwalak - Senior Systems Engineer w F-Secure. Filip rozpoczynał w 2016 roku jako Python developer, lecz szybko jego obowiązki zaczęły oscylować wokół wdrażania kodu, automatyzacji testów oraz rozwijania infrastruktury. Krótko potem, w czasie migracji do chmury Amazona, odkrył świat AWS'a, w którym już pozostał. Dziś prowadzi zespół DevOpsów opiekujący się istniejącą infrastrukturą, wdrażaniem nowych produktów oraz ich migracją do AWS. W wolnej chwili prowadzi wewnętrzne szkolenia w stylu "From Zero to Hero" również z zakresu chmury Amazona.

______________________________________________________


"Umowa w pracy SysOpsa i DevOpsa by TechPrawnik" - Przemysław Caputa


Jak pracować, by nie mieć prawnych problemów? O czym pamiętać ustalając warunki? Wszak umowa umowie nierówna, zwłaszcza gdy pracujesz na B2B czy UoD, wtedy nagle znika urlop, a szef dzwoni o 4.00 w sobotę, bo przecież może. O tym, czym różnią się umowy i na co uważać, opowie Przemysław Caputa, znany jako TechPrawnik.


Przemysław Caputa - specjalista od prawa i IT, potrafiący poruszać się w obu obszarach. Specjalizuje się w przepisach dotyczących IT, zwłaszcza w danych osobowych (RODO) i prawach autorskich (IP). Koordynuje projekty wdrożenia w firmach i instytucjach, w tym dla dużych międzynarodowych spółek. Odpowiada też za projektowanie produktów i rozwiązań IT od strony prawnej, tak by były zgodne z prawem zarówno na frontendzie jak i backendzie. Tłumaczy z języka prawniczego na informatyczny. Członek SloathEye – zwycięskiego zespołu podczas Global Legal Hackathon 2020 w Warszawie.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia