Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Online MeetUp #18

sysops-devops-online-meetup-18
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.09.2020 (czwartek) - 25.09.2020 (piątek)
Godzina:
15:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps Online MeetUp #18

24.09.2020 godz. 15:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji ➡️ https://www.facebook.com/groups/sysopspolska


Harmonogram:

15:00 Prelekcja #1: "Automatyczne testowanie w Infrastructure as Code" - Maciej Raszplewicz

16:00 Prelekcja #2: "Projekty bazodanowe w Azure Data Studio" - Tomasz Libera


Transmisję oglądać możecie na:

  • YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska
  • fanpage’u SysOps/DevOps:https://www.facebook.com/sysopspolska/
  • stronie: https://meetup.sysopspolska.pl

_________________________________________________________________________


"Automatyczne testowanie w Infrastructure as Code" - Maciej Raszplewicz


Kod tworzący infrastrukturę to też kod i jako taki powinien być testowany automatycznie. W trakcie prezentacji Maciek przedstawi kilka pojęć z zakresu testowania oprogramowania, zademonstruje jak można podejść do testowania kodu IaC (kodowanie na żywo) oraz pokaże dlaczego niektóre narzędzia IaC lepiej nadają się do bycia testowanymi niż inne. Na koniec usłyszycie opinię Maćka na temat przyszłości tworzenia infrastruktury kodem.


Maciej Raszplewicz - posiada ponad 15-letnie doświadczenie w IT. Był już analitykiem, programistą, architektem, liderem technicznym. Uczestniczył w wielu projektach, zarówno tych małych jak i dużych, głównie w telekomunikacji i ubezpieczeniach. Dość sprawnie programuje w kilku językach (m.in. Java, GO, C#, TypeScript, Python). Zawsze lubił wnikać w to, jak software działa "w bebechach" i rozwiązywać problemy produkcyjne. Budował platformę IaC/DevOps dla jednej z większych firm ubezpieczeniowych w Europie. Obecnie CTO i główny developer w startupie DevOpsowym DevOpsBox.

_________________________________________________________________________


"Projekty bazodanowe w Azure Data Studio" - Tomasz Libera


Azure Data Studio to bezpłatne, wieloplatformowe narzędzie, które miało premierę dwa lata temu. Od tamtego czasu zdobywa coraz większą popularność m.in. dzięki integracji z git, obsłudze Jupyter Notebooks oraz wielu możliwościom dostosowania ustawień. W ramach prelekcji Tomek przedstawi najnowszą możliwość (cały czas w wersji Preview), jaką jest obsługa projektów bazodanowych, zawierających uporządkowane definicje wszystkich obiektów. W połączeniu z systemem kontroli wersji pozwalają one na łatwe zarządzanie zmianami w bazie danych, wdrażanie ich, czy porównywanie schematów bazy i zawartości projektu.


Tomasz Libera - Microsoft MVP Data Platform, MCT. Pracuje w WSZiB w Krakowie jako DB Developer, rozwijając system zarządzania uczelnią. Aktywny członek Data Community Poland, lider krakowskiego oddziału grupy, organizator konferencji. Prowadzi zajęcia dla studentów, a także autoryzowane i autorskie szkolenia z zakresu Platformy Danych Microsoft. Prelegent na konferencjach SQLDay, SQL Saturday i Global Azure Bootcamp. Pasjonat kolarstwa i maratonów MTB.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia