Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #39

Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
09.09.2021 (czwartek) - 10.09.2021 (piątek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Agenda:

Prelekcja #1: "Continuous Delivery przy użyciu Feature Flags i jego wpływ na Customer Experience" - Piotr Minkowski 

 

Rozwiązania CI/CD znane są od wielu lat i skutecznie wspierają wytwarzanie, jak i utrzymanie aplikacji. W ostatnich latach wzrost popularności platform aplikacyjnych opartych o Kubernetes, takich jak choćby Red Hat OpenShift Container Platform, spowodował konieczność modernizacji również w tym zakresie. Tradycyjne środowiska CI/CD coraz częściej ustępują miejsca nowoczesnym rozwiązaniom pracującym na platformach aplikacyjnych, które znacznie lepiej przygotowane są do współczesnych wymagań jednocześnie pozwalając skutecznie monetyzować obecną wiedzę  uzyskaną w przeszłości. Red Hat Openshift Pipelines, jak wskazuje nazwa, wspiera proces CI poprzez budowanie pipeline'ów prowadzących przez proces budowania artefaktów, ochrony aplikacji, budowania obrazów kontenerów itd. Red Hat OpenShift GitOps natomiast znakomicie wspiera deklaratywne wdrażanie aplikacji i zapewnia pełne panowanie nad ich konfiguracją wprost z kodu utrzymywanego w repozytoriach Git. Odrobina teorii poparta demonstracją pozwoli zrozumieć, w jaki sposób opanować procesy CI/CD w nowoczesnych środowiskach platform aplikacyjnych bez zbędnych nakładów czasowych, jak i finansowych.

 

Piotr Mińkowski aktualnie pracuje jako Solution Architekt w Red Hat. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w architekturze i rozwoju oprogramowania najpierw jako developer, następnie jako architekt. W tym czasie pracował w kilku dużych organizacjach, gdzie odpowiadał za transformację IT do nowoczesnego podejścia opartego cloud-native development. Interesuje się technologiami związanymi z programowaniem, konteneryzacją i mikroserwisami.

_________________________________________________________________________

 

Prelekcja #2: "Kubernetes deploy, ale... gdzie?" - Sebastian Fyda 

 

Gitopsy, Fluxy, keptyny, kustomajzy. Wszystko fajnie, ale co gdy środowisk jest dużo i są efemeryczne? Jak żyć? Na to filozoficznie brzmiące pytanie spróbuje odpowiedzieć Sebastian w swojej prezentacji, która wbrew pozorom będzie dużo bardziej techniczna niż się może wydawać! 

 

Sebastian Fyda - Cloud Solutions Architect, Microsoft Regional Director & Azure Most Valuable Professional - "typowy admin z brodą" z 14 letnim zawodowym stażem za sterami Linuxa. Na co dzień związany z Synerise SA, w wolnych chwilach dzielący się wiedzą na rozmaitych wydarzeniach. Z natury leniwy, więc lubi automatyzację, CI/CD i kontenery.

Opis:


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia