en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #40

Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
23.09.2021 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Facebook:
Agenda:

Prelekcja #1: "Packer factory – oszczędzaj czas, buduj bezpiecznie" - Sławomir Chiliński


O budowie obrazów przy użyciu HashiCorp Packer powiedziano wiele i jeszcze więcej napisano. Spotykane w sieci poradniki, dotyczą jednak głównie rozwiązań przygotowanych dla systemów operacyjnych Linux. Tymczasem nasz prelegent skupi się na tym, jak wygląda budowa obrazu wirtualnego serwera z systemem operacyjnym Microsoft Windows Server. Jakie problemy napotkał i co tak naprawdę możemy w takim obrazie umieścić? Dowiecie się z prelekcji.


Sławomir Chiliński – zawodowo, ekspert ds. Systemów Microsoft w PKO Bank Polski SA. Od wielu lat związany z budową, utrzymaniem i migracją infrastruktury serwerowej opartej na technologii Microsoft Windows Server, Microsoft SQL Server, SQL Server Reporting Services czy Microsoft Power BI. Jego zainteresowania to integracja narzędzi IT4IT, infrastruktura IaaS w AZURE / Google Cloud. Sławomir jest gorącym zwolennikiem automatyzacji i budowy procesów CI/CD przy pomocy Ansible. Prywatnie - absolwent Politechniki Lubelskiej, mąż, ojciec dwóch wspaniałych synów Bartosza i Marcina.

_________________________________________________________________________


Prelekcja #2: "Jesteś pewien, że możesz w nocy spać spokojnie? Azure Workbooks i klucze Bitlockera w chmurze" - Maciej Horbacz


Zabezpieczenie danych szyfrując dysk jest obecnie standardem. W środowisku Microsoft dość oczywistym wyborem jest Bitlocker, dzięki któremu możemy zapisać klucze urządzeń w firmowym tenancie Azure. Wraz z rozrastaniem się środowiska warto od czasu do czasu upewnić się, że posiadamy klucze dla wszystkich urządzeń. W trakcie prezentacji Maciej opowie Wam, jak stworzył Azure Workbooka, który w oparciu o dane wyjściowe z Azure Function przedstawia stan kluczy odzyskiwania dla urządzeń w Azure AD.


Maciej Horbacz - spec od zarządzania Windowsami za pomocą Intune i magik PowerShella. Od kilku lat zajmuje się pisaniem różnorakiej automatyki w oparciu o PowerShella on-prem i w chmurze. Ponadto tworzy również Low Code’owe rozwiązania z wykorzystaniem Microsoft Power Platform. Obecnie w roli Endpoint Engineera uczestniczy w projekcie pogodzenia globalnego środowiska SCCM z Intunem w ramach wdrożenia Windows Autopilota. Autor bloga https://universecitiz3n.tech/

Opis:

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia