Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #56

Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
19.05.2022 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Agenda:

Prelekcja #1: "Dlaczego Pulumi jest lepsze niż Terraform" - Wojciech Tobiś

 

Pulumi jest ciekawą alternatywą dla Terraforma, najpopularniejszego obecnie narzędzia IaC. Możliwość wykorzystania popularnych języków programowania, takich jak np. JavaScript, Python czy C#, tworzenie infrastruktury staje się coraz prostsze. W ramach prezentacji Wojciech spróbuje odpowiedzieć na pytania kiedy i dlaczego Pulumi sprawdza się lepiej niż Terraform, przeanalizuje powody jego wykorzystania w swoim projekcie oraz opowie o problemach związanych z jego użyciem.


Wojciech Tobiś – programista .NET, który nie ogranicza się jedynie do backendu. Kiedyś entuzjasta Angulara, dziś DevOps i Pulumi. Od pewnego czasu zajmuje się rozwojem narzędzi wspomagających observability oraz budowaniem dynamicznej infrastruktury. Były sędzia piłkarski i fan sportu oraz dzielenia się wiedzą. 

 

 _________________________________________________________________________

 

lekcja #2: - “Bezpieczeństwo klastrów k8s - jak zapanować nad radosną twórczością developerów. Stackrox by Red Hat.” - Piotr Baranowski


W dobie wszechobecnego Kubernetesa i mnogości pomysłów jego używania, zarządzanie bezpieczeństwem staje się czymś bardzo trudnym.

Tradycyjne narzędzia vuln assesment traktują platformy kontenerowe, jak "trochę inne  linuksy" i nie spełniają swojej roli zbyt dobrze. W mojej prelekcji pokażę, co można zrobić ze środowiskiem k8s na dowolnej platformie, żeby osiągnąć zgodność z normami bezpieczeństwa. Workery, Mastery, API, obrazy, deploymenty czy konfiguracja sieci. Wszystko jednym narzędziem OpenSource.


Piotr Baranowski - CTO/VP/Chief Instructor w OSEC. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania, admin, hacker, psuj i mądrala. Poweruser Linuksa, *BSD, wszelakiej maści archaicznych UNIXów. W wolnym czasie żeglarz, kierowca rajdowy i kociarz.Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #56

19.05.2022 godz. 17:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji


Harmonogram:

17:00 Prelekcja #1: "Dlaczego Pulumi jest lepsze niż Terraform" - Wojciech Tobiś

18:00 OPEN MIKE

05 Prelekcja #2: “Bezpieczeństwo klastrów k8s - jak zapanować nad radosną twórczością developerów. Stackrox by Red Hat.” - Piotr Baranowski


 

Transmisję oglądajcie na:

YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

fanpage’u SysOps/DevOps:https://www.facebook.com/sysopspolska/

Linkedin’ie: https://www.linkedin.com/company/sysopspolska/

stronie: https://meetup.sysopspolska.plNagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia