Logo Crossweb

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #67

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #67
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
01.12.2022 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski , angielski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
On-line
Adres:
On-line
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #67

01.12.2022 godz.17:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji


Harmonogram:

  • 17:00 Prelekcja #1: "Implementacja mikroserwisów i ich środowisk z użyciem operatora Red Hat OpenShift GitOps" - Marek Martofel
  • 18:00 Prelekcja #2: "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Gicie, ale boicie się zapytać" - Michał Wierba


Transmisję oglądajcie na:

YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

fanpage’u SysOps/DevOps: https://www.facebook.com/sysopspolska/

LinkedInie: https://www.linkedin.com/company/sysopspolska/

stronie: https://meetup.sysopspolska.pl


Nagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska


Prelekcja #1: "Implementacja mikroserwisów i ich środowisk z użyciem operatora Red Hat OpenShift GitOps" - Marek Martofel

O implementacji mikroserwisów w środowiskach platform aplikacyjnych słyszeliśmy już wiele, głównie dlatego, że problem ten jest równie istotny jak samo tworzenie mikroserwisów. Niemniej “otoczka” mikroserwisów, czyli na przykład logowanie, bezpieczeństwo i konfiguracja stają się równie ważne, co sam mikroserwis. Bez właściwego 'panowania' nad tematem po pierwsze poruszamy się na ślepo, po drugie narażamy się na coraz większe braki kontroli rosnących środowisk. Zaczerpnięte od programistów pomysły pomagają dziś operatorom i osobom odpowiedzialnym za wdrożenia aplikacji. Tak właśnie narodził się GitOps. Za co możemy go polubić? Zastanowimy się nad tym wspólnie z Markiem!

Marek Martofel - rozpoczął karierę IT na początku lat 90. od komputerów mainframe, UNIX, baz danych i oprogramowania middleware. Pracował jako konsultant w firmach Pivotal i Oracle, pomagał klientom w regionie EMEA w projektowaniu i budowaniu platform przetwarzania danych i dostarczania aplikacji. W firmie Red Hat współpracuje z klientami z Europy Środkowo-Wschodniej w projektach modernizacji aplikacji i budowaniu skalowalnych platform dostarczania aplikacji za pomocą Red Hat OpenShift Container Platform.


Prelekcja #2: "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Gicie, ale boicie się zapytać" - Michał Wierba

Co tak naprawdę dzieje się, kiedy używamy naszych codziennych komend, takich jak: git push, git commit czy git log? W jaki sposób git przechowuje nasze dane i jakich algorytmów i optymalizacji używa, aby wspomóc nas w codziennej pracy? Tego wszystkiego dowiemy się podczas prezentacji Michała.

Michał Wierba - programista backendowy, specjalizujący się w technologii Java. Na co dzień rozwija systemy dla firm z branży Fin-tech i tel-co. Pisze artykuły z zakresu IT dla portalu Bulldog Jobs.


Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia