en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #9

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Poznań MeetUp #9
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
13.06.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
OLX
Adres:
ul. Królowej Jadwigi 43
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 Networking


  • 18:15 Prelekcja #1: "Monitorowanie miliarda zmian na mapie" – Przemysław Cichocki


Podczas prezentacji Przemysław opisze infrastrukturę do monitorowania platformy wprowadzającej miliard zmian na mapie świata miesięcznie. Nie tylko o tym w jaki sposób zbierane jest aż 75 milionów metryk i dokumentów na godzinę, ale przede wszystkim jak na ich podstawie generowane są użyteczne sygnały pomagające skutecznie kształtować ruch, zapobiegać awariom i zapewnić SLA, a czasem także obudzić on-callowca (niestety).


Dla Przemka Cichockiego zaczął się właśnie szósty rok pracy w TomTomie. Zaczynał jako Product Owner podczas migracji do nowego systemu produkującego mapy a obecnie, po migracji, pracuje jako architekt w zespole 'Monitoring and alerting'.


  • 19:30 Prelekcja #2: "Chaos engineering - Produkcyjne zastosowanie ECS Spot instance jako baza danych No-SQL oparta na InfluxDB na potrzeby monitoringu IoT” - Tomasz Szuster


Instancje Spot w AWS są najmniej znaną formą zakupu maszyn wirtualnych w porównaniu do on-demand czy reserved. Wykorzystanie tych Instancji ze względu na dość specyficzny charakter zachowania na produkcji jest jeszcze mniejszy. Największą zaletą Instancji Spot jest cena porównywalna z Instancjami Reserved bez jakichkolwiek kontraktów. Podczas prelekcji zostaną poruszone takie informacje jak:

  • czym są Instancje Spot
  • ich wady oraz zalety
  • przykład zastosowania z prezentacją w konsoli AWS.


8 lat, czyli całą podstawówkę, Tomasz Szuster przepracował jako SysAdmin (unix) oraz Enterprise Storage Admin w GSK. 3 lata temu zapuścił korzenie w AWS i certyfikował się dwukrotnie jako AWS Architect oraz Developer. Autor opensourcowego projektu monitorowania powietrza AirMonitor stworzonego w języku Python. Aktualnie Tomek pracuje po godzinach jako SRE w firmie zajmującej się IoT, gdzie pisze w Pythonie. Automatyzuje też środowisko AWS, nie po godzinach, pracuje jako DevOps Engineer w firmie Kynetec (znów stack AWS oraz python).


  • 20:45 Networking i pizza!
Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiąty MeetUp w Poznaniu!


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Poznań

Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Mielec, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Sanok, Szczecin, Tarnów, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
,
16 ofert pracy
 
SoftServe
Software House

Białystok, Gliwice, Poznań, Warszawa, Wrocław
technologie:
,
2 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia