en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #44

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #44
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.10.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Aviva Polska
Adres:
Inflancka 4b
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 Networking
  • 18:30 Prelekcja #1: „Migracja z architektury tradycyjnej do hiperkonwergentnej w Eveline Cosmetics” - Rafał Gęślicki


Największa polska firma kosmetyczna, borykająca się z problemami związanymi ze stabilnością oraz wydajnością kluczowych systemów IT zwróciła się do Rafała o pomoc w ich rozwiązaniu. Jedną z adresujących ten problem inicjatyw była wymiana infrastruktury techniczno-systemowej i migracja z modelu tradycyjnego na rozwiązanie oparte na hiperkonwergencji. W czasie prelekcji usłyszycie o przyczynach, ryzykach, kosztach oraz osiągniętych korzyściach, a także zapoznacie się z całym procesem migracji.


Rafał Gęślicki - Z powołania jest Project Managerem oraz CIO. Jego zawodową misją jest zwiększanie efektywności organizacji dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych, telekomunikacyjnych oraz zarządczych. Najważniejsze wartości jakimi Rafał kieruje się w swojej pracy zawodowej to: (1) koncentracja na potrzebach biznesu, (2) dostarczanie na czas, (3) jakość bez kompromisów oraz (4) współpraca i komunikacja. Przez swoich partnerów biznesowych chce być postrzegany przede wszystkim jako osoba wiarygodna. A wiarygodność to wypadkowa dwóch cech - solidności (dlatego zawsze dotrzymuje słowa) oraz kompetencji (dlatego tak bardzo dba o poszerzanie swojej wiedzy zarówno praktycznej, jak i teoretycznej).


  • 19:45 Prelekcja #2: “DevOps best practices in AWS cloud (Big Data area).” – Kamil Szkoda, Adam Kurowski


Podczas prezentacji zostanie omówione 5 zagadnień: Bezpieczeństwo, Optymalizacja Kosztów, Monitoring, Automatyzacja, Przyszłość. Kamil Szkoda i Adam Kurowski zwrócą większą uwagę na "Infrastructure as a Code" oraz bezpieczeństwo. Zostanie zgłębiony temat rozproszonego przetwarzania danych na przykładzie EMR. Panowie podzielą się też swoimi błędami. Pokażą kierunki w jakie warto inwestować w obszarze Big Data. Pokażą własne rozwiązania, moduły i usprawnienia a to wszystko w ramach chmury AWS.


Kamil Szkoda - DevOps Team Leader/Tech Leader in StepStone Services. Ponad 12 lat doświadczenia w IT. Pasjonat technologii Big Data i Cloud. Po 8 latach specjalizowania się w bazach danych Oracle postawił na bazy NoSql i rozproszone systemy przetwarzania danych. Ostatnie 3 lata poświęcił się roli DevOps w chmurze AWS i w tym też kierunku dalej się rozwija. Wspiera 5 osobowy zespół DevOps w dążeniu do bycia najlepszym zespołem Big Data w Polsce.


Adam Kurowski – Senior DevOps w Stepstone Services. Ponad 15 lat w IT, od zarządzania prostą infrastrukturą i helpdeskiem, poprzez administrację siecią i serwerownią maszyn wirtualnych, aż po chmury AWS. Ostatnie dwa lata jako DevOps w chmurze AWS. Poza wspieraniem developerów (i mitygowaniu ich zapędów

Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty czwarty MeetUp w Warszawie!


Agenda:Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

Autenti
Fin-Tech

Kraków, Warszawa
2 oferty pracy
 
Empik S.A.
e-commerce

Warszawa
technologie:
HTML5, PHP, JavaScript, SQL, Spring...
typ projektów:
własny produkt
1 oferta pracy
 
EXATEL
firma telekomunikacyjna

Warszawa
technologie:
Python, MySQL, Java, JavaScript, Docker...
2 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia