en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #47

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #47
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
23.01.2020 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Aviva - Inflancka
Adres:
Inflancka 4B - wejście na lewo od Green Caffe
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 Networking
  • 18:30 Prelekcja #1: „Operatory Kubernetes, czyli tworzymy natywną aplikację pod Kubernetesa” – Adam Otto
  • 19:45 Prelekcja #2: „Technologie bezpośredniego chłodzenia gorącą cieczą - ewolucja i dostępne rozwiązania.” – Maciej Szadkowski
  • 21:00 Networking i pizza!
Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty siódmy MeetUp w Warszawie!


Prelekcja #1: „Operatory Kubernetes, czyli tworzymy natywną aplikację pod Kubernetesa” – Adam Otto


Platforma Kubernetes do orkiestracji kontenerów jest już standardem od dłuższego czasu, ale by w pełni wykorzystać jej potencjał, należy zacząć budować wokół niej natywne aplikacje k8s - operatory. Operatory wraz z CRD to świetny sposób na rozszerzenie funkcjonalności platformy Kubernetes i dostosowanie jej do naszych potrzeb. W czasie prelekcji Uczestnicy dowiedzą się czym są operatory i CRD. Adam przedstawi także kilka przykładów ich produkcyjnego wykorzystania, a na zakończenie pokaże krótkie demo, jak zbudować własny operator.


Adam jest inżynierem Cloud Native w firmie Container Solutions. Przed dołączeniem do CS pracował jako inżynier HPC (high performance computing) w CERNie. Ma także doświadczenie jako inżynier systemowy w branży finansowej, gdzie odpowiedzialny był za utrzymanie środowiska chmurowego: administrację, rozwój, optymalizację wydajności oraz rozwiązywanie problemów dnia codziennego. Obecnie w Container Solutions pomaga klientom z konteneryzacją, budowaniem systemów i rozwiązań w chmurze, procesów CI/CD. W wolnym czasie lubi piesze wycieczki, jazdę na rowerze i pływanie.Prelekcja #2: „Technologie bezpośredniego chłodzenia gorącą cieczą - ewolucja i dostępne rozwiązania.” – Maciej Szadkowski


Techniki chłodzenia bezpośredniego cieczą są znane od lat 60. ubiegłego wieku, jednak w ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją w świecie rozwiązań DLC (direct liquid lub direct chip cooling) oraz ILC (immersion cooling - chłodzenie cieczą w zanurzeniu). Układy tego typu pozwalają na transfer ciepła z serwerowni za pomocą płynu, zmniejszając lub eliminując zapotrzebowanie na klimatyzację precyzyjną. Nowe[masked] watowe procesory i GPU, zmiany klimatu, wymogi formalne oraz trendy związane z ekologią, a wreszcie znaczne oszczędności energii powodują, że coraz więcej operatorów sięga po tego typu rozwiązania. Na tym spotkaniu omówimy uwarunkowania prawne, standardy branżowe, dostępne systemy chłodzenia bezpośredniego cieczą. Uczestnicy będą mieli też możliwość ujrzenia ich działania na żywo w działaniu.


Maciej Szadkowski, CTO w firmie DCX - jedynej polskiej firmie produkującej układy chłodzenia bezpośredniego cieczą. Od 19 lat w sektorze IT (Compaq / HP). Projektant systemów bezpośredniego chłodzenia cieczą, zarówno zanurzeniowych (ILC), jak i kontaktowych (DLC). Wdrożył jeden z najbardziej wydajnych energetycznie klaster komputerowy w Polsce - klaster „Orzeł” w PCSS. Propagator i ewangelizator technologii bezpośredniego w centrach danych i klastrach obliczeniowych. W DCX koncentruje się na działaniach B+R i rozwoju rynku.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

EXATEL
firma telekomunikacyjna

Warszawa
technologie:
Python, MySQL, Java, JavaScript, Docker...
 
EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
20 ofert pracy
 
Autenti
Fin-Tech

Kraków, Warszawa
2 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia