Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #66

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #66
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
13.06.2024 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Allegro Tech
Adres:
ul. Żelazna 51/53 (wejście Plater 3 od ul. Żelaznej, vis a vis Carrefour Express)
Agenda:

Prelekcja #1: “Kubernetes? Nie, dziękuję!” - Mariusz Dalewski


TBA


Mariusz Dalewski – CEO w MDDV i współzałożyciel społeczności SysOps/DevOps Polska. Administrator z powołania i doświadczenia, z zamiłowania fascynat technologii Kubernetes w każdym wydaniu. Od kilkunastu lat audytor i entuzjasta bezpieczeństwa. W zamierzchłych czasach zdobył kilkunastoletnie doświadczenie w programowaniu w różnych językach. Dziś lubi testować nowe rozwiązania, które podobno mają przyspieszać prace i dzielić się zdobytą już wiedzą. Po godzinach nałogowo ogląda seriale i gra w gry souls/rogue like.

___________________________________________________________________


Lightning Talk: “Nieznana funkcjonalność kube-state-metrics - własne metryki CRD Kubernetesa” - Maciej Filocha


Kube-state-metrics jest "od zawsze" używane przez Prometheusa do zbierania głównych danych o stanie Kubernetesa. Ale mało kto wie, że od niedawna KSM pozwala raportować stan dowolnych obiektów CustomResourceDefinition w dość zaskakujący sposób, o czym podczas prelekcji opowie Maciej.


Maciej Filocha - swoją przygodę z IT rozpoczął jeszcze przed powstaniem Linuksa. Profesjonalnie zaczynał jako sys/netadmin, przez kolejne lata związany ze środowiskiem High Performance Computing. Zarządzał chmurami prywatnymi OpenStack’a i z tym doświadczeniem dołączył do korporacyjnych zespołów platform engineeringu. Pracuje z chmurami wszystkich największych dostawców.

Doktor nauk technicznych, autor kilku książek i kursów IT, tłumacz oficjalnej dokumentacji Kubernetesa na język polski.

___________________________________________________________________


Prelekcja #2: “Jak i dlaczego opakowaliśmy naszą pracę w wewnętrzny produkt?” - Filip Pokój


W ciągu ostatnich dekad forma komunikacji przeszła znaczące zmiany, wpływając na nasze codzienne życie zawodowe i osobiste. Filip podczas swojej prezentacji opowie o tych ewolucyjnych zmianach, zwłaszcza w zakresie komunikacji tekstowej w czasie rzeczywistym. Zaprezentuje także wewnętrzne narzędzie, które korzystając z tych technologii, usprawnia codzienne procesy firmowe i zespołowe. Będzie to okazja, aby zobaczyć, jak te innowacje pomagają w pracy zespołu i przynoszą realne korzyści.


Filip Pokój - Head of Engineering w Volt.io, zarządza zespołem, który utrzymuje infrastrukturę oraz optymalizuje i automatyzuje procesy wpływające na jakość i efektywność pracy innych zespołów. Jest współzałożycielem portalu pracahandlowiec.pl. Posiada warsztat technologiczny oraz wiedzę z budowania własnego startupu, co pozwala mu na myślenie nie tylko o technologii, ale też o innych aspektach, takich jak wizerunek, sprzedaż czy marketing.


Regulamin SO/DO MeetUpów stacjonarnych: 

https://bit.ly/Regulamin_MeetUpow 
Opis:


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia