SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #76
Prelekcja #1: “Wielki model, wielka odpowiedzialność. Zagrożenia i bezpieczeństwo w erze generatywnej sztucznej inteligencji” - Tomi Wójtowicz
Wdrażanie AI to nie tylko modele i API - to też świadomość zagrożeń, które wcześniej nie istniały. Od błędów w integracji, przez prompt injection, po złośliwe wykorzystanie agentów. Jeśli budujecie systemy z AI lub dopiero to planujecie, warto wiedzieć, jak wygląda ryzyko i jak się przed nim bronić. Podczas prezentacji porozmawiamy o trendach, konkretnych przykładach i dobrych praktykach bezpieczeństwa w erze generatywnej AI.
Tomi Wójtowicz - pracuje w Allegro od blisko pięciu lat. Backendowiec, manager zespołu inżynieryjnego i doktorant w obszarze uczenia maszynowego. Trochę przesadny fan dobrej kawy.
___________________________________________________________________
Lightning Talk: “Jak zautomatyzować deployment API Gateway w Terraformie?” - Paweł Hajduk
API Gateway - genialne, serverlessowe rozwiązanie dla naszego API. Samoskalowalne, globalnie dostępne, wszystko można w nim wyklikać… ale czy można łatwo zautomatyzować jego wdrożenie? Podczas Lightning Talka dowiecie się o sposobach deploymentu API Gateway przez Terraforma oraz ich wadach i zaletach, a także o wprowadzeniu całości w CI/CD.
Paweł Hajduk - Senior DevOps inżynier w firmie Spyrosoft S.A. Od 4 lat pracuje aktywnie z AWS-em, Terraformem oraz miał do czynienia z różnymi narzędziami CI/CD dostępnymi na rynku. Wdrażał systemy od zera, a także projektował je. Chętnie uczy się nowinek technologicznych na rynku, a w wolnym czasie jeździ swoim MTB-kiem po mieście.
___________________________________________________________________
Prelekcja #2: “Jak zwirtualizowaliśmy call center?” - Jakub Siatkowski
Przenieśmy się do początku 2020 roku, gdzie call center, kluczowe dla komunikacji z klientami, muszą przejść transformację. Co więcej, plany awaryjne większości firm nie przewidywały globalnej pandemii, która całkowicie odmieniła zarówno zachowania klientów, jak i wewnętrzne działanie organizacji. Ta prezentacja to podróż przez burzliwy okres wirtualizacji call center w dobie COVID-19, opowieść o tym, jak technologia i biznes zjednoczyły siły, by zapewnić ciągłość działania. Zobaczymy, jak ekspresowy projekt, realizowany w warunkach dynamicznie zmieniających się wymagań, umożliwił tysiącom agentów pracę zdalną. Mimo niespodziewanych przeciwności losu, projekt nie tylko zapewnił przetrwanie, ale i na trwałe zrewolucjonizował model funkcjonowania call center.
Jakub Siatkowski - Principal Engineer w Booking.com. Inżynier IT z ponad 20-letnim stażem w korporacyjnym IT. Posiada szeroką wiedzę technologiczną i dogłębne zrozumienie potrzeb biznesu, co przekłada się na skuteczne wdrażanie programów o wysokiej wartości. Ekspert w obszarach architektury korporacyjnej i rozwiązań, AWS, Azure, architekturze wysokiej dostępności, automatyzacji, praktyk DevOps oraz zagadnień bezpieczeństwa i zgodności z normami i wytycznymi.