Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #5

sysops-devops-wroclaw-meetup-5
Wydarzenie:
SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #5
Typ wydarzenia:
Konferencja
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
27.09.2018 (czwartek) - 28.09.2018 (piątek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
OVH
Adres:
Ul. Swobodna 1
Agenda:

18:00 Networking


18:30 Prelekcja #1: "Konteneryzacja w AWS" - Artur Zarzycki


W czasie pierwszej prezentacji porównamy ECS i EKS i zobaczymy gdzie w tym wszystkim znajduje się Fargate? Artur opowie Wam do czego one służą, jak zacząć z nimi pracę, jakie mają zalety i wady oraz, kiedy które stosować. Dodatkowo przyjrzymy się ich możliwościom konfiguracyjnym i integracji z AWS. Usłyszycie jak ma się do tych rozwiązań standardowa instalacja Kubernetes przy użyciu Kopsa i czym jest ECR.


Artur Zarzycki - ponad 10 lat doświadczenia w IT, pracuje jako Senior Cloud Architect w NordCloud. Automatyzuje wszystko co się da i jest zwolennikiem rozwiązań chmurowych. Bardzo dużą uwagę przykłada do bezpieczeństwa, skalowania i optymalizacji. Z kontenerami pracuje od kilku lat, wykorzystując je na wszystkie możliwe sposoby od standardowych instalacji, przez środowiska klastrowe, po konteneryzację OpenStacka.


19:45 Prelekcja #2: "Z krową w chmurach, czyli pieska zostaw w domu" - Sebastian Fyda


Chmura wymaga zmiany myślenia, zarówno od developera jak i administratora. Podczas prezentacji Sebastian opowie jak podejść do projektowania aplikacji, systemów i infrastruktury w sposób umożliwiający efektywne wykorzystanie zalet chmur obliczeniowych przy jednoczesnej minimalizacji wpływu ich wad, pokaże dlaczego ważna jest automatyzacja i odtwarzalność środowiska, a także powie kilka słów o szerzej rozumianym "observability".


Sebastian Fyda - Cloud Solutions Architect, Microsoft Regional Director & Azure Most Valuable Professional - "typowy admin z brodą" z 14 letnim zawodowym stażem za sterami Linuxa. Na co dzień związany z Synerise SA, w wolnych chwilach dzielący się wiedzą na rozmaitych wydarzeniach. Z natury leniwy, więc lubi automatyzacje, CI/CD i kontenery.


21:00 Pizza i networking

Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piąty MeetUp we Wrocławiu!


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia