en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #36

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #36
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.06.2021 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Agenda:
  • 17:00 Prelekcja #1: Jak zadbać o bezpieczeństwo na etapie pisania kodu, budowy aplikacji i jej integracji? - Piotr Jabłoński
  • 18:00 OPEN MIKE
  • 18:05 Prelekcja #2: Digital Transformation at Scale with Inner Sourcing - Roman Demachkovych
Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #36


Transmisję oglądajcie na:

➡ YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

➡ Fanpage’u SysOps/DevOps:https://www.facebook.com/sysopspolska/

➡ Stronie: https://meetup.sysopspolska.pl


Nagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

_________________________________________________________________________


Jak zadbać o bezpieczeństwo na etapie pisania kodu, budowy aplikacji i jej integracji? - Piotr Jabłoński


Jeden backdoor lub podatność wstrzyknięta na etapie produkcji kodu lub budowy aplikacji skutkuje dziurawym systemem, który jest powielany na dużą ilość instancji lub funkcji uruchamianych w środowisku. Z pomocą przychodzą narzędzia do skanowania kodu, szablonów IaC, skanowania podatności w obrazach i repozytoriach, integracji bezpieczeństwa w CI/CD. Wszystko powinno być maksymalnie zautomatyzowane. W trakcie tej sesji Piotr pokaże, jak w praktyczny sposób można wzmocnić bezpieczeństwo na przykładzie Bridgecrew, Github, AWS CodeBuild i AWS CodePipeline.


Piotr Jabłoński - specjalista z zakresu bezpieczeństwa, sieci komputerowych, chmury i data center. Projektował i wdrażał rozwiązania Software Defined Data Center w Centralnej Europie. Założył firmę budującą inteligentne aplikacje wspierające bezpieczeństwo i monitoring infrastruktury IT. Rozwijał funkcjonalności w rozwiązaniach Unified MPLS, Adaptive Code Modulation, Autonomic Networking w Cisco Systems. Prezenter oraz autor sesji i warsztatów podczas VMworld, Cisco Live, PLNOG, Cloudyna, Advanced Threat Summit. Posiada certyfikat: Google Certified Professional Architect, AWS Architect Associate, Cisco Design Expert (CCDE), CCIE SP/RS oraz VMware Network Virtualization Professional. Interesuje się AI/ML. Współzałożyciel Stowarzyszenia.AI. Absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej i pierwszej edycji studiów podyplomowych Biznes.AI na Akademii Leona Koźmińskiego.

_________________________________________________________________________


Digital Transformation at Scale with Inner Sourcing - Roman Demachkovych


Prezentacja ta zostanie poświęcona głównym aspektom metodologii Inner Source, która pomogła w chmurowej transformacji na dużą skalę. Nawet prosty system staje się skomplikowany, gdy wymagana jest skalowalność. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy dostarczanie oprogramowania stało się znacznie szybsze niż kiedyś. Zastosowanie podejścia Inner Source w Virtuslab pomogło stworzyć kulturę dzielenia się, a to przełożyło się na brak duplikacji kodu i problemów z bezpieczeństwem, poprawiając jakość i kompatybilność komponentów w przestrzeni platform chmurowych. Więc: "Let's Learn, Use and Share".


Roman Demachkovych jest Software i DevOps inżynierem w Virtuslab z doświadczeniem we wdrażaniu oprogramowania w chmurze, bezpieczeństwa i monitoringu usług. Nie lubi monotonii, ponieważ automatyzuje wszystko, co się uda. Posiada wieloletnie doświadczenie w rozwiązaniach cloud-native i z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą na ten temat.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia