Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Szczecin PHP Meetup #12

Wydarzenie:
Szczecin PHP Meetup #12
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
11.01.2023 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Technopark Pomerania
Adres:
Niemierzyńska 17a
Strona www:
Opis:

Szczecin PHP Meetup #12

Po covidowej przerwie wracamy do spotkań live! Dzięki wsparciu Technoparku Pomerania i z pomocą naszego sponsora firmiy IAI S.A. mam przyjemność zaprosić Was na kolejne spotkanie. Tym razem w menu:

  • Rafał Szymański - Event Storming jako narzędzie znajdowania granic kontekstów

Dużo mówi się o namawianiu biznesu na event storming a moje doświadczenia są takie, że to biznes chce a developerzy nie. Chciałbym zatem pokazać jak event storming może im pomóc w wynajdowaniu bounded contextów.


Rafał - Senior Software Developer w Tidio. Komercyjnie z branżą związany od 2014 roku. Aktualnie entuzjasta Domain Driven Design oraz Event Stormingu. Uważa, że pracę nad rozwiązaniem zawsze powinno zaczynać się od modelowania i dobrania odpowiedniego stylu architektonicznego. Zagorzały zwolennik zasady learn & share.


  • Krzysztof Korozej - PHP zrobione od tyłu? Backdoor, Git i hakerzy.

Krótka historia o tym jak w PHP 8.1.0-dev udało umieścić się backdoora, który umożliwiał zdalne wykonanie kodu na serwerze. Czy był to oby na pewno backdoor i kto za tym stał? Dlaczego ataki na supply-chain tak bardzo się opłacają? Tego dowiecie się w ramach tego lightning talka


Krzysztof - na co dzień pracuje jako Product Security Engineer w Tidio. Odpowiada za bezpieczeństwo aplikacji od najwcześniejszych etapów, wdrażając procesy i kontrolki bezpieczeństwa oraz testując aplikacje w poszukiwaniu wektorów ataku. Jego background wyniesiony z Quality Assurance pozwala na szersze spojrzenie oraz włączenie elementu bezpieczeństwa aplikacji jako istotnej składowej jakości. Wielki fan i zwolennik projektów spod szyldu OWASP.


  • Piotr Pytko - Agregacja i analiza logów z wykorzystaniem narzędzi Big Data

Agenda prezentacji:

- Ile logów to dużo logów?

- Dlaczego PHP nie pomaga?

- Elastic Stack Twoim przyjacielem.

- Logstash - coś więcej niż prosty parser.

- Potęga dashboardów.


Piotr Pytko: Software developer z 13-letnim stażem w e-commerce. Obecnie w IAI łączy pracę team managera i eksperta technicznego. Fan automatyzacji i usprawniania procesów. Perfekcjonista, który zaspokaja swoją nerwicę natręctw porządkując corowe moduły platformy. Autor aplikacji do płatności kartowych spełniającej normy PCI DSS oraz webowego narzędzia do bezpiecznego przechowywania danych wrażliwych.


Miejscem spotkania będzie Technopark Pomerania ul. Cyfrowa 4 (budynek F2), sala 0.13 (parter).

Do zobaczenia!



Więcej informacji: https://www.meetup.com/szczecin-php-meetup/events/290579181/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia