en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

UP#38: W pogoni za czasem

Wydarzenie:
UP#38: W pogoni za czasem
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.05.2019 (środa)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biuro The Software House na Starej Poczcie
Adres:
Dolnych Wałów 8
Strona www:
Opis:

Zamiast marudzić, że kiedyś to były czasy, a teraz to nie ma czasów, może warto dać im szansę? W maju rozwijają się nie tylko pączki na drzewach – kiełkują też pomysły w głowach naszych kolegów, którymi chętnie się z wami podzielą (pomysłami, nie głowami). No more time to explain, just get in the car!


Tomasz Górski – Bitwa o prędkość automatów

Tworzenie testów automatycznych end-to-end to jedno. Ale jak pisać testy tak, żeby spełniały powierzone im zadanie w wydajny sposób? W końcu wynik działania naszej aplikacji chcemy otrzymać jak najszybciej – dwugodzinne oczekiwanie na rezultaty w większości przypadków nie zda egzaminu. Bazując na jednym z projektów, w których stoczyłem wspomnianą “bitwę o prędkość“, opowiem o tym, jak robić to dobrze.


Wojciech Wójcik – Monitoring systemu. Dlaczego mój kardiolog jest bogatym człowiekiem?

W temacie monitorowania systemów IT powiedziano już oceany słów na niezliczonych prezentacjach. Przedstawię wam jednak opowieść o mitologicznym Prometheuszu. Opowieść, która mogłaby konkurować z Grą o tron, a Koronę Królów zjadłaby na przystawkę. W jej trakcie zdradzę wam sekrety monitorowania Kubernetes, ale i nie tylko. Miejcie jednak na uwadze, że nie wszystkie potyczki się wygrywa – dzięki czemu zaszczycę was też możliwością wysłuchania ciekawych historii o fuckupach.


Rafał Ostrowski – Node, can you even in CPU intensive operations?

Node.js jest znany ze swojej wydajności przy obsługiwaniu wielu operacji I/O. Ale co w momencie, gdy przychodzi potrzeba obsługi zadań przy których wiatraki naszych CPU zaczynają podkręcać obroty? Czy nasze API jest wtedy skazane na czkawkę? Na prezentacji co nieco o Worker Threads oraz o klastrach i procesach, które ułatwią nam budowanie skalowalnych aplikacji.


Czy w środowe popołudnie coś jest w stanie przebić darmowy wstęp, pickę i piweczka? NIE SĄDZIMY. Uszanowanko wszystkim i zapisujcie się tłumnie!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia