en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

UP#41: Back(end) to school

Wydarzenie:
UP#41: Back(end) to school
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
18.09.2019 (środa)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biuro The Software House na Starej Poczcie
Adres:
Dolnych Wałów 8
Strona www:
Opis:

Wrzesień to dla wielu czas powakacyjnego powrotu do szkoły lub pracy. Dla ekipy Uszanowanka natomiast – doskonała okazja do zorganizowania kolejnego meetupu! Tematem wrześniowego UP będzie szeroko pojęty backend. Skupimy się między innymi na tym, jak najlepiej projektować wyjątki, porozmawiamy o strukturze plików w PHP i o poprawnym wykorzystaniu Doctrine’a.


Szymon Szymański – Exception design. Sztuka projektowania wyjątków


Każdy o nich słyszał, ale niekoniecznie stosował, a co dopiero widział dobrze zakodzone – co może być trudnego w pisaniu wyjątków? Samo pisanie może i nie jest trudne, ale zaprojektowanie ich w taki sposób, aby przynosiły wartość projektowi, to już ciężka sztuka – szczególnie w PHP. Na tej prezentacji dowiesz się, dlaczego ludzie nie pogłębiają wiedzy na temat wyjątków oraz jak można identyfikować miejsca, w których wyjątek jest potrzebny, a w których niekoniecznie. No i oczywiście poznasz KILKA PROSTYCH TRIKÓW na zwiększenie przydatności wyjątków.


Paweł Skotnicki – AmIDoingItRight? Struktura plików w PHP


Mówi się, że w programowaniu trudne są dwie rzeczy: unieważnienie cache i nazywanie rzeczy. Częścią nazwy klasy jest jej namespace – i to na tym skupi się ta prezentacja. Nasze podejście do struktury plików w projekcie ewoluuje wraz z naszym doświadczeniem i złożonością aplikacji. Jak zmieniały się “dobre praktyki”? Czy struktura proponowana przez frameworki to jedyna słuszna droga? A może kod da się uporządkować w inny sposób? Nie obiecuję, że wręczę wam “złoty młotek”, ale na pewno chętnie podzielę się moimi przemyśleniami.


Tomasz Surowiec – Źle używasz Doctrine’a!


Podczas developerki regularnie spotykam się z brakiem zrozumienia ORM-a. Zbyt często widzę anemiczne encje z autoinkrementami, raporty generowane z kolekcji hydratyzowanych obiektów i repozytoria przekraczające 2k wierszy. Bazując na doświadczeniu z wielu projektów, chciałbym pokazać czego unikać przy codziennej pracy z Doctrine’em, wyjaśnić dlaczego takie praktyki są złe, a przede wszystkim podsunąć wam sensowne alternatywy.


W przeciwieństwie do szkolnych lekcji, u nas będzie można podyskutować z “nauczycielami”. A gdyby tego było mało – jak zwykle zapewnimy ciepłą pizzę i napoje chłodzące. Wszystko to, jak zawsze, za darmoszkę. Bierz więc znajomych, rejestrujcie się i przychodźcie na Starą Pocztę!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Gliwice

SoftServe
Software House

Białystok, Gliwice, Poznań, Warszawa, Wrocław
technologie:
Java, JavaScript, AWS, Ruby on Rails, React...
typ projektów:
projekty dla klientów
5 ofert pracy
 
Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice...
technologie:
Java, JavaScript, PostgreSQL, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
9 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia