Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

UP#53: Node kontratakuje

Wydarzenie:
UP#53: Node kontratakuje
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.12.2021 (środa)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Po listopadowych opowieściach z frontu, pora na backendowy kontratak. Na ostatnim w tym roku Uszanowanku Programowanku będziecie mogli posłuchać dwóch różnorodnych prezentacji przygotowanych przez Node.js developerów (oraz uszanowankowych debiutantów). Jakub Cała opowie o komunikacji opartej o zdarzenia z wykorzystaniem AWS Event Bridge, natomiast Marcin Mazurowski o podstawach modelowania danych na podstawie DynamoDB. Po każdej prezce będzie również czas na zwyczajowe pytania do prowadzących.


Darmowe zapisy: https://hubs.la/H0_rpQJ0


Jakub Cała (Node.js Developer)

Komunikacja oparta o zdarzenia z wykorzystaniem AWS Event Bridge


Czym jest AWS Event Bridge i w jakim celu można go zastosować? Czym się różni od SNS? Jak łatwo zintegrować się ze zdarzeniami z zewnętrznych usług? Jak wysyłać zdarzenia pomiędzy różnymi kontami AWS? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziecie w trakcie prezentacji Jakuba.


***


Marcin Mazurowski (Senior Node.js Developer)

DynamoDB – podstawy modelowania danych dla opornych


DynamoDB jest z nami od dłuższego czasu i pomimo rosnącej popularności dla części z nas logika kryjąca się za DynamoDB nie wydaje się być jasna. Wymaga od nas zmiany myślenia o strukturze danych, zmiany naszych przyzwyczajeń oraz dostosowania się do mocno wyznaczonych reguł. W swojej prezentacji Marcin postara się wytłumaczyć skąd biorą się różnice pomiędzy dobrze nam znanym światem SQL a światem NoSQL. Opowie również o tym, jak zacząć modelowanie tabel oraz czym są i do czego służą GSI.


Brzmi ciekawie? Dołączcie do nas! Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz rejestracyjny na tej stronie: https://hubs.la/H0_rpQJ0


Uwaga! Zaznaczenie swojej obecności na stronie Meetup.com nie wystarczy, by otrzymać darmowy link do webinaru. Niezbędne jest skorzystanie ze wspomnianego formularza.


Zapraszajcie więc znajomych i zapisujcie się. Do zobaczenia!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia