Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

WAD: Spotkanie #2

Wydarzenie:
WAD: Spotkanie #2
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
Tematyka:
Data:
21.02.2018 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
CRZ Krzywy Komin
Adres:
Dubois 33-35A
Opis:

Cześć!


Pierwsze spotkanie za nami. Dziękujemy za tak liczne przybycie oraz za podzielenie się wartościowym feedbackiem.

Na kolejne spotkanie chcemy zaprosić Was do Krzywego Komina. Wystąpią przed Wami Maciej Trojniarz oraz Jacek Bochenek.


Maciej Trojniarz


Uczeń czarnoksiężnika aka czeladnik rzemiosła programistycznego z ponad 5 letnim doświadczeniem zdobytym w różnych branżach i funkcjach. Entuzjasta i ewangelista zwinnych metodyk zarządzania oraz dobrych praktych inżynieryjnych. Wolny czas zajmują mu narzeczona, gry planszowe, góry, a obecnie także remont.


50 shades of code


Każdy projekt zaczyna się od podekscytowania, oto nadszedł dzień, w którym zaczynamy wszystko od nowa i jesteśmy mądrzejsi. Tym razem na pewno nasz projekt będzie łatwy w pielęgnacji, łatwo dodamy do niego każdy feature. Niestety prędzej, czy później docieramy do przerażającej dziury w wykresie produktywności. Kolejne sprinty nie przynoszą poprawy. A developerzy tłumaczą się ‘tajemniczym’ długiem technicznym. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Jak zobaczyć, że nasz projekt nieuchronnie galopuje w kierunku koszmaru każdego programisty (a przy tym product owner’a/ managera/)?


Jacek Bochenek


Scrum Master z wyboru, z 5 letnim doświadczeniem w byciu zawodowo denerwującym w produktach średnich i przeogromnych. Obecnie w NewVoiceMedia, z wcześniejszym doświadczeniem developerskim w przetwarzaniu języka naturalnego i telekomunikacji.


Wstęp do Less'a


Naturalnym kontekstem zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania jest produkt jednozespołowy. Ze względu na ich skuteczność, stały się jednak bardzo popularne w przemyśle w ogóle, również przy średnich, dużych i ogromnych produktach... przynajmniej na papierze.

Wszystkie ogólnie dostrzegalne problemy stają się o wiele bardziej bolesne przy pracy w większej skali, a podejście „cargo cult agile” jest bardzo popularne. Przyjrzymy się kluczowym cechom zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania (na przykładzie Scrum), podejśćiom i problemom z ich skalowaniem i obserwacjom z różnych prób skalowania, które z czasem przekształciły się we framework LeSS (Large Scale Scrum).


Serdecznie zapraszamy!


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia