Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

WAD: Spotkanie #8

Wydarzenie:
WAD: Spotkanie #8
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
Tematyka:
Data:
22.08.2018 (środa) - 23.08.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
Adres:
Stanisława Dubois 33- 35a
Opis:

Cześć!

Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy Wrocław Agile Development.

Spotkanie#8 poprowadzą do Was Patryk Szponar - niekwestionowany ninja w zakresie CSS, a także Tomasz Sierpiński, który pochyli się nad rolą mózgu w procesie uczenia się.


Archelogia CSS'a. O tym jak lud używał technologii

Sposób w jaki prezentujemy treści na stronach internetowych przeszedł długą drogę ewolucji. Od gigantycznych, monolitycznych plików stylów poprzez małe moduły aż do komponentów, z których budujemy współczesne strony i aplikacje. Podczas prelekcji przejdziemy przez różne podejścia do stylowania aplikacji webowych, omawiając zalety i wady rozwiązań stosowanych na przestrzeni ponad 20 lat historii CSS. Dowiecie się także czego unikać, aby stworzyć łatwą w utrzymaniu i rozwijaniu struktury aplikacji.


  • Patryk Szponar

Pracuje w NewVoiceMedia od pól roku jako specialista do spraw User Interface. Jego mocne strony to przede wszystkim HTML i CSS. W swojej karierze ukończył już ponad 100 responsywnych i cross-browserowych projektów w oparciu o autorskie i popularne CMS'y takie jak: WordPress, Joomla czy Shoper. W swoim życiu miał okazję wykorzystywać CSS na wiele sposobów np. pisząc statyczne pliki, CSS modules, preprocesory takie jak SCSS czy Less, Atomic CSS czy też CSS in JS.

Obecnie swoją uwagę kieruje na zgłebianie tajników JavaScript'u i świata React'a.

Prywatnie uwielbia wyczynową jazdę na rowerze, spacery po górach oraz dobry film z dziewczyną na kanapie.


Jak uczy się mózg?

Bycie programistą polega na myśleniu - przekonuje autor jednego z blogów dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kodowaniem. Choć samo myślenie nie wystarczy, to na pewno przydaje się do opanowania składni, struktur, wzorców i algorytmów. Mnie zajęło ładnych kilka miesięcy, nim z pamięci mogłem pisać mniej lub bardziej skomplikowane klasy. A jak było u Ciebie?

Właściwie, jak to się stało, że nasze mózgi pamiętają te niewiele mówiące zwykłym śmiertelnikom ciągi liter i cyfr? Przecież nie kuliśmy ich na pamięć. A jednak weszło nam w nawyk stosowanie dependency injection... Jak powstają takie nawyki? Jak zmieniać te złe? Opowiem - jak uczy się mózg?


  • Tomek Sierpiński

Coach, Trener oraz praktyk zwinności. Specjalizuje się w skalowaniu organizacji. Obecnie jako konsultant współpracuje z SilesiaWorks przy transformacji organizacji z sektora bankowego. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w branży IT, pracował jako agile coach, programista, manager i kierownik projektów. Agile dla niego to nie metoda a sposób życia.

Po godzinach razem z przyjaciółmi pomaga tworzyć fajne organizacje, w których ludziom chce się działać. Prywatnie góral z kotliny i czechofil.


W planie tradycyjnie pizza (i browar :) ).

Zapraszamy serdecznie!

Organizatorzy WAD



Profile pracodawców

Podobne wydarzenia