Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

WordUp Trójmiasto #12

Wydarzenie:
WordUp Trójmiasto #12
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
21.04.2018 (sobota)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Strefa Startup Gdynia
Adres:
Gdynia, aleja Zwycięstwa 96/98
Agenda:
  • 17:00-17:30 Krzysztof Dróżdż, Czar metalowych czcionek
  • 17:30-18:00 Mariusz Szatkowski, Przyspieszone strony mobilne AMP
  • 18:00-18:30 Jakub Mikita, Powiadomienia w WordPressie
  • 18:30-19:00 PRZERWA
  • 19:00-19:30 Maciej Jendryczka, Profesjonalne, deweloperskie środowisko dla WordPressa z pomocą roots.io​
  • 19:30-20:00 Dawid Urbański, Sage 9. Wprowadzenie, workflow oraz integracja z ACF Pro​ 


Opis:

Zapraszamy na dwunaste spotkanie twórców i pasjonatów WordPressa w Gdyni.


Kiedy: 21.04.2017 (sobota), godz. 17:00-20:00 Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III, sala A (kinowa). Wstęp wolny, wymagana rejestracja. Zajrzyj też na naszą stronę.


WordUp to spotkania społeczności WordPressa, które odbywają się na całym świecie. Spotkania dedykowane są zarówno twórcom (developerom) jak i osobom korzystającym z WordPressa na co dzień jako administratorzy, blogerzy, SEO-wcy czy marketingowcy.


O PRELEGENTACH:


  • Krzysztof Dróżdż. Informatyk z wykształcenia, programista z zawodu. Od 2005 roku fan WordPressa, którego ceni za prostotę, intuicyjność i szybkość wdrożeń. Wdrażał WP dla takich marek jak Próchnik, Browar Czarnków, czy ScanMed. O swojej prezentacji pisze tak: W 1448 roku zrewolucjonizował technologię druku, zakładając drukarnię w Moguncji. 570 lat później stał się twarzą rewolucji w WordPressie. Sprawdźmy, jak przekuć ją na naszą korzyść, a na co koniecznie należy uważać.


  • Mariusz Szatkowski. WordPress developer, freelancer. Od 2007 tworzy aplikacje internetowe w oparciu o CMS Wordpress. Produkuje responsywne, przyjazne dla urządzeń mobilnych witryny, sklepy, prowadzi kampanie w wyszukiwarkach i z działania zakresu e-mail marketingu. Optymalizuje i wdraża użyteczne rozwiązania internetowe.


  • Jakub Mikita. WordPress developer lubujący się w pisaniu wszelkiego rodzaju wtyczek, prostych interfejsach oraz czystości kodu. Ostatnio dał upust swojej kreatywności i napisał wtyczkę Notification, o której opowie podczas swojej prelekcji. Dowiesz się jak szybko skonfigurować dowolne powiadomienie w WordPress i jak użyć tej wtyczki w swoich własnych produktach.


  • Maciej Jendryczka. Wcześniej programista stron internetowych bazujących na przeróżnych CMSach w firmie Qunabu, obecnie Junior Front-end Developer w Wirtualnej Polsce. Stara się być na bieżąco z technologiami i w jego opinii rozwiązania szybkie, acz niestabilne kończą się prawie zawsze bolączkami utrzymania aplikacji w przyszłości. O prelekcji: WordPress pomimo popularności ma swoje bolączki - szczególnie z punktu widzenia deweloperów. Rozwiązanie "out-of-the-box" bez odpowiedniego zarządzania jest podatne na ataki, a konfiguracja bywa problematyczna przykładowo przy zmianie domeny. Popularne motywy nie zawsze idą na równi z postępem technologii. Kiedy szukałem odpowiedniego wsparcia dla podstawowej instalacji WordPressa trafiłem w końcu na narzędzia Roots.io, z których korzystam już zawsze.


  • Dawid Urbański. Od 8 lat pracuje wyłącznie z WordPressem. Głównie pisze wtyczki do WP i WooCommerce, oraz dedykowane motywy. Jest pierwszym zewnętrznym developerem, który wprowadził swoje wtyczki do sprzedaży w WP Desku. Obecnie pracuje w Krakowskim software house In'saneLab jako WordPress developer. O prelekcji: W lutym tego roku oficjalnie zakończyła się beta nowej wersji motywu startowego Sage. Wersja 9 przynosi wiele nowości i usprawnień. Podczas prelekcji Dawid postara się przybliżyć budowę motywu i jego działanie. Dodatkowo na praktycznym przykładzie pokaże, jak w In'saneLab używamy Sage 9 do celów produkcyjnych, korzystając dodatkowo z ACF Pro.​

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia