Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

WUD Kraków 2016

Wydarzenie:
WUD Kraków 2016
Typ wydarzenia:
Konferencja
Kategoria:
UX
Data:
05.11.2016 (sobota)
Godzina:
9:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”
Adres:
ul. M. Konopnickiej 26
Agenda:
PREZETACJE:
  • 9:00 - 10:00 REJESTRACJA - Podchodzisz, uśmiechasz i dostajesz welcome pack. Prawda, że proste?
  • 9:30 - 10:00 OTWARCIE KONFERENCJI - Pan Prowadzący
  • 10:00 - 10:30 TWOJA DESIGNERSKA PRACA POWINNA BYĆ NUDNIEJSZA - Łukasz Tyrała
Ach, jak wspaniale prototypować coraz to nowe, ogarniać innowacje, sprzedawać trendy! Każdy chce, żeby jego praca była ciekawa, ale czasem musi być nudna. Nudne rzeczy też są spoko. Dobrze robić nudne - to sztuka i ceniona umiejętność. Porozmawiajmy zatem o podstawach pracy designera, współpracy, komunikacji w zespole i o tym jak świat nietechnologiczny jest inny od splendoru Doliny Krzemowej. „Podstawy? Nuda, znam je” – powiesz. No to sprawdźmy.
  • 10:30 - 11:00 DESIGN SPRINT, CZYLI JAK ZMIENIĆ ŚWIAT W 5 DNI - Ocado Team
Przybliżymy ci, czym jest Design Sprint oraz opowiemy jak sprawnie zorganizować go w twojej organizacji. Podzielimy się również własnymi doświadczeniami z projektów, w których braliśmy udział. Dowiesz się, jaką wartość może wnieść do firmy nowe podejście projektowe i jak zaangażować w to cały zespół.
  • 11:00 - 11:30 PROCES PROJEKTOWY - DĄŻENIE DO DOSKONAŁOŚCI, CZY PRÓBA OPANOWANIA CHAOSU? - Paweł Nowak
George P. Box powiedział kiedyś, że każdy model jest błędny, ale niektóre z nich są przydatne. Procesy projektowe, o których możemy przeczytać w książkach, to również tylko modele, które w bardzo ogólny sposób wskazują jak realizować projekty, by budować odnoszące sukcesy produkty. Tymczasem rzeczywistość projektowa jest niezwykle skomplikowana i nieraz od katastrofy i kompletnego chaosu dzieli nas tylko jeden krok. Czy praca w projekcie to podążanie za procesem, czy próba równoważenia i kierunkowania bardzo wielu sił? Jak reagować na nagłe zmiany w projekcie i mimo często wielkiej niepewności wychodzić z problemów obronną ręką? No i dlaczego wiedza na ten temat jest ważna z punktu widzenia projektanta? Na te pytania odpowiem podczas swojej prelekcji.
  • 11:30 - 12:00 PRZERWA - Mała czarna, espresso, a może zielona herbata?
  • 12:00 - 12:20 CASE STUDY: PROSTO ZE WSI - Igor Szloch
  • 12:20 - 12:40 CASE STUDY: 2040.IO - Tomasz Wesołowski
Jak zmienia się ekosystem związany z oprogramowaniem i dlaczego jest to dla nas ważne? Jaka jest przyszłość interfejsów użytkownika? Czy w przyszłości będą nam jeszcze potrzebne? Podczas prezentacji odpowiem między innymi na te pytania, a także wspomnę o wyzwaniach związanych z tworzeniem konwersacyjnych aplikacji.
  • 12:40 - 13:00 CASE STUDY: TBA
  • 13:00 - 14:00 OBIAD - Leczo, a może owoce i zdrowe przekąski? Decyzja należy do ciebie!
  • 14:00 - 14:30 PROJEKTOWANIE KRAJOBRAZU PRACY - MIĘDZY PRAKTYCZNĄ A KRYTYCZNĄ ANTROPOLOGIĄ PROJEKTOWANIA - dr hab. Jacek Gądecki
Odwołując się do koncepcji krajobrazu pracy opowiem o kształtowaniu przestrzeni miejsc pracy na dwóch przykładach: nowo projektowanego biurowca innowacyjnej firmy oraz doświadczeń telepracowników, którzy - w ramach przestrzeni domu - starają się sami stworzyć własną przestrzeń pracy. Zestawienie tych dwóch przypadków pozwala na zarysowanie charakterystycznego zjawiska przenikania się estetyk pracy i domu oraz na rozwinięcie dyskusji nad praktycznymi i krytycznymi aspektami antropologii projektowania.
  • 14:30 - 15:00 SOCIAL LEARNING: GDY ODPOWIEDZI Z GOOGLE TO ZA MAŁO - Grzegorz Ostrowski
  • 15:00 - 15:30 BADANIA W TERENIE - CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK I JAK TO PRZETRWAĆ - Diana Sarlińska
  • 15:30 - 16:00 PRZERWA - Mała czarna, espresso, a może zielona herbata?
  • 16:00 - 16:30 SKOK NA BANK, CZYLI JAK TWORZYLIŚMY MOJE ING - Łukasz Czaczkowski, Marek Owczarczyk
Case study projektu Moje ING, czyli opowieść o kompromisach, zdobywaniu wiedzy i poznawaniu potrzeb użytkowników. Krótka historia największego projektu bankowości elektronicznej w Polsce.
  • 16:30 - 17:00 INTERFEJSY PRZYSZŁOŚCI: PROJEKTOWANIE ZRÓWNOWAŻONYCH ROZWIĄZAŃ DLA BUDYNKÓW I MIAST - Jakub Krzych
  • 17:00 - 17:30 DESIGN? NIE DLA FRAJERÓW! - Marcin Malicki
Istnieje pewien szkodliwy, a bardzo rozpowszechniony stereotyp projektanta UX. Ma być wrażliwym ekspertem od ładnych rzeczy, budowniczym struktur, strażnikiem świętego procesu oraz subtelnym animatorem warsztatów. Metaforyczne nazwy UXa funkcjonujące w obiegu to najczęściej: ambasador, mediator, architekt czy adwokat. Z mojego doświadczenia wynika, że w pracy projektanta cyfrowych produktów liczy się jednak coś innego. Prawdziwa, skuteczna praca UX designera bliższa jest zawodom znacznie mniej prestiżowym. Takim jak hydraulik - bo przepycha szambo przez rurę, żeby nie wybuchło i nie zalało czterech pięter w bloku. Albo masarz - bo ze składników, których wygląd budzi u wielu przerażenie, robi zacną kiełbasę. W swoim wystąpieniu podzielę się kilkoma brutalnymi i mało chlubnymi doświadczeniami generalnego brudzenia rąk UXa. A więc karczemnych awantur, ciosów w plecy, emocjonalnych szantaży i chodzenia na skróty.
  • 18:00 AFTERPARTY - Pogaduchy i pląsy w Artefakt Cafe na Kazimierzu, ul. Dajwór 3
  WARSZTATY:
  • 10:00 - 13:00 MIĘDZY KONCEPCJĄ, A REALIZACJĄ. ZRÓBMY COŚ DOBREGO DLA MIASTA! - Michał Kokociński
Zastanówmy się, jak połączyć światy offline i online. Spróbujmy zbudować platformę, która umożliwi akcelerację inicjatyw miejskich oraz zapewni lepszą współpracę miasta z jego mieszkańcami. Na warsztatach postaramy się odkryć, kim są główni aktorzy tej platformy. Zobaczymy, jak tworzyć przypadki użycia oraz jak przekuć je w scenariusze użytkownika. Powiemy sobie o tym, jak budować backlog produktu i jak na jego podstawie wytyczyć esencję, czyli Minimum Viable Product (MVP). Nasze modelowanie będzie opierało się o realną koncepcję platformy Smart City Kraków.
  • 10:00 - 13:00 OD POMYSŁU DO MAKIET, CZYLI DEFINIOWANIE POTRZEB, PROCESU I PROJEKTU - WARSZTAT (MINI) DESIGN SPRINT - Hubert Turaj
Podczas warsztatu definiować będziemy ramy projektu. Dzięki nim poznamy metody używane przez projektantów, by pomysły i genialne idee przekuwać w konkrety: ścieżki, którymi poruszają się klienci czy funkcje systemów i aplikacji. Zastanowimy się, jak lepiej, sprawniej, szybciej i skuteczniej zaplanować proces projektowy i jak oprzeć go o konkretne, powtarzalne ramy, aby nie stracić skupienia na tym, co ważne.
  • 13:00 - 14:00 OBIAD - Leczo, a może owoce i zdrowe przekąski? Decyzja należy do ciebie!
  • 14:00 - 17:00 IDEALNY PROCES PROJEKTOWY JEST JAK JEDNOROŻEC – KAŻDY O NIM GADA, ALE NIKT GO NIE WIDZIAŁ - Dawid Horodecki
Warsztat dla tych, którzy przestali wierzyć w bajki, ale chcą stworzyć zespół projektowy, który dowiezie projekt. Nieważne skąd jesteś: agencja interaktywna, startup czy software house. Życie to nie bajka, a duże projekty to nie rurki z kremem. To będzie opowieść o poszukiwaniu najlepszego rozwiązania. Rozdział 1: Zespół. Kogo i z jakimi kompetencjami potrzebujesz, kto jest twoim sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Rozdział 2: Konfiguracja. Figury geometryczne, numerologia i ich wpływ na życie codzienne… pardon, to nie te szkolenia; będzie o tym, jak połączyć ze sobą ludzi. Rozdział 3: Proces. Co czai się za zakrętem i jak sobie z tym poradzić, czyli próba obalenia stwierdzenia: „miało być pięknie, a wyszło jak zwykle”.
  • 14:00 - 17:00 WHITEBOARD CHALLENGE - JAK REKRUTOWAĆ UX DESIGNERA? - Stanisław Eysmont
Firmy chcą wiedzieć, jak rekrutować projektantów. Projektanci chcą jak najlepiej zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Whiteboard challenge to 20 minut intensywnego rozwiązywania problemu projektowego. W tym czasie musisz zrozumieć cel projektu i zidentyfikować klientów, przedstawić ścieżkę użytkownika oraz narysować kilka kluczowych ekranów, a co najważniejsze zabłysnąć przed potencjalnym pracodawcą. Czy to możliwe?
Opis:
5-ta edycja w ramach spotkania #WUDKRK odbędzie się 4-tego i 5-tego listopada. Dwa dni warsztatów, konferencja, merytoryczne prezentacje i świętowanie małego jubileuszu. Tegorocznym tematem przewodnim jest zrównoważony i odpowiedzialny design. Ruszyła rejestracja: https://wudkrk.typeform.com/to/IOEJHd

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia