Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Konferencje dla projektantów (UX, UI) 2022

Ania Knap, 29 marca 2022
Konferencje dla projektantów (UX, UI) 2022

Pisaliśmy już o Konferencjach IT i Hackathonach, w których warto wziąć udział w 2022 roku. Przyszła pora by zaprezentować Wam nadchodzące konferencje dla projektantów. Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji, na jakie wydarzenia wybrać się w tym roku, mam nadzieję, że ułatwimy Wam sprawę.


UX Designer czy UI Designer to zawody, które z roku na rok zyskują na popularności w naszym kraju. Konferencje dla projektantów to doskonała okazja, dla tych z Was, którzy chcą wznieść się na wyższy poziom, zdobywając nową wiedzę lub uzupełniając ją o nowe aspekty. To również szansa na poznanie interesujących ludzi z branży.


[edit z 2024 roku] Aktualną listę znajdziesz w zestawieniu wydarzeń UX na 2024 rok.


ACE! 2022


Data: 19-20 maja 2022

Miasto: Kraków (wydarzenie płatne)


ACE! to największa tego typu konferencja w Europie Środkowej. Tegoroczna edycja połączy dwie ścieżki: Agile Software Development oraz Product Design & Management w jedną konferencję.

  • Ścieżka Building Software Better zawiera tradycyjne ACE! treści, takie jak Agile, Lean, Scrum, Kanban, Myślenie systemowe i inne metody usprawniania procesu tworzenia oprogramowania To świetne miejsce do nauki dla Scrum Masterów, Agile Coachów, Project & Product Managerów, Team Liderów i wszystkich zaangażowanych w proces Dostawy Produktu.
  • Ścieżka Building Better Products, zawiera tematy Lean Startup, LeanUX, Design Thinking i Customer Development. Przeznaczona jest dla wszystkich zaangażowanych w tworzenie produktów, w tym menedżerów produktów, projektantów interfejsu użytkownika i interakcji oraz projektantów i badaczy UX.

Tak jak i w poprzednich edycjach, uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w warsztatach, Open Spaces, Coaching Corners i panelach dyskusyjnych.


Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie i on-line.


soap! 2022


Data: 1-3 czerwca 2022

Miasto: Kraków (wydarzenie płatne)


soap! to wyjątkowa konferencja poświęcona treściom produktowym. Wydarzenie skierowane jest do autorów, architektów informacji, Project managerów, grafików i pozostałych osób, które w swojej pracy zajmują się treściami. Tegoroczna edycja nosi nazwę ,,CONTENT 2077. THE FUTURE IS NOW". Kto wie, co przyniesie przyszłość? Czy w świecie rządzonym przez sztuczną inteligencję nadal będzie miejsce dla twórców treści, jakie znamy dzisiaj? Jak będzie ewoluował ten zawód? Jaki wpływ na UI i UX będą miały zmiany, które nadejdą? Jak zaprojektować treści dla nowej generacji użytkowników? Jak je dostarczyć? Tego dowiecie się podczas ósmej edycji soap!


Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie i on-line.


Product Camp 2022


Data: 2-3 czerwca 2022

Miasto: Gdynia (wydarzenie płatne)


ProductCamp to dwudniowe wydarzenie dla Product Managerów, projektantów i wszystkich profesjonalistów, którzy odkrywają, projektują, zarządzają i rozwijają produkty cyfrowe. W tym roku na uczestników czeka ponad 50 barcampów i 4 prelekcje. Wydarzenie to doskonała okazja do nawiązania kontaktów.


BarCamp to dość nietypowa formuła nie-konferencyjna. Opiera się na 30-minutowych wystąpieniach podczas równoległych sesji. Agenda powstaje rano, kiedy wszyscy prelegenci wybierają godzinę swojej prelekcji i wpisują tematy na specjalnie przygotowaną tablicę. Przed każdą turą, w krótkiej zapowiedzi, prezentują swoje tematy oraz wskazują, w jakiej formie je zrealizują. Na uczestników czekają m.in. prezentacje, warsztaty, dyskusje, analizy, case studies i prezentacje metod badawczych.


DesignWays Conf


Data: 19-20 września 2022

Miasto: Kraków (wydarzenie płatne)


DesignWays Conf 2022 to 4. edycja konferencji stworzonej do wymiany doświadczeń, wiedzy oraz networkingu. Podczas DesignWays Conf prelegenci i uczestnicy porozmawiają o tym jak w zmieniającej się sytuacji na świecie, odnajdują się projektanci. Ważnym aspektem tegorocznej konferencji będzie Design Activism, inkluzywność i dostępność, na którą projektanci kładą duży nacisk. Tematem, który z pewnością się pojawi jest również no-code. Na designerów będzie czekała spora dawka praktycznej wiedzy. W dniach 19-20 września 2022 roku uczestnicy spotkają się w EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9. Podobnie jak w zeszłym roku, organizatorzy szykują transmisję online z wystąpień prelegentów. 


UX Poland 2022


Data: 22-23 września 2022

Miasto: Warszawa & On-line (wydarzenie płatne)


UX Poland to jedna z największych konferencji UX-owych w Europie, która co roku gromadzi najlepszych specjalistów z Polski i z zagranicy, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami, nowinkami z branży i ciekawymi projektami zrealizowanymi przez ostatni rok. W tym roku prelegenci i uczestnicy spotkają się na 13. edycji wydarzenia, podczas której explorować będą branżę User Experience, Service Design Customer Experience.


Organizatorzy połączą formułę OFF-LINE i ON-LINE - dla Waszego komfortu możecie wybrać, czy przyjdziecie na konferencję osobiście czy zobaczycie wszystkie wykłady z Waszej kanapy. 


Ciemna Strona UX 2022


Miasto: Kraków


Ciemna Strona UX to konferencja organizowana przez ITberries, które jest jedynym takim kołem naukowym na AGH, które zajmuje się tematyką User Experience (UX). Konferencja gromadzi entuzjastów user experience, chcących dowiedzieć się więcej o mrocznej stronie UX.


Polishopa Design


POLISHOPA to międzynarodowy event o Design Thinking, Service Design, UX, Customer Experience. Konferencja to niepowtarzalna szansa na poszerzenie swojej wiedzy w zakresie Design Thinking, Service Design oraz szeroko rozumianej innowacji. Specjaliści podczas wystąpień powiedzą o własnych doświadczeniach, wyzwaniach oraz perspektywach pracy w metodyce Design Thinking.


WUD – World Usability Days


Przed pandemią, WUD-y (World Usability Days) odbywały się w największych miastach w Polsce (Warszawa, Szczecin, Trójmiasto, Poznań) i w dużej części były bezpłatne. Przyciągały ekspertów z zakresu UX Design, Product Design, Product Development, Business Development, Research.


W zeszłym roku mieliśmy okazję, zostań Patronem Medialnym WUD Warszawa 2021. Hasło zeszłorocznej konferencji brzmiało: “Design of Our Online World: Trust, Ethics and Integrity.” W otoczeniu panoramy Warszawy odbyła się seria 10 wykładów ekspertów od UX/Product Design w Polsce.


Tematem przewodnim tego roku będzie ,,Nasze zdrowie". Temat pomoże zbadać aktualne i ważne kwestie, takie jak ciągłość opieki, dostęp do leczenia, systemy zdrowia psychicznego, ćwiczenia, odżywianie i wiele innych. Ponadto ,,Nasze Zdrowie" obejmie problemy zdrowotne związane z kwestiami środowiskowymi, takimi jak wpływ zanieczyszczenia powietrza i wody na zdrowie.


Miejmy nadzieję, że i w tym roku spotkamy się na jednej z konferencji World Usability Day. Gdy tylko poznamy termin WUD-ów, będziemy Was o tym na bieżąco informować (wpis będzie aktualizowany).

Blog - najnowsze wpisy

Laptopy i notebooki – top 10 modeli
Artykuł sponsorowany, 27 czerwca 2024

Dobry laptop przyda się w każdym domu. W zależności od indywidualnych potrzeb komputer może być przeznaczony do nauki, d