Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Konferencje UX w 2024 roku, na które warto zwrócić uwagę

Julia Szpak, 02 lutego 2024
Konferencje UX w 2024 roku, na które warto zwrócić uwagę

W świetle nieustannych zmian i postępującej digitalizacji branża User Experience (UX) wciąż kreuje przyszłość interakcji między ludźmi a technologią. Nadchodzące wydarzenia stanowią świetną okazję do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą oraz nawiązania kontaktów. W tym artykule przedstawiamy zestawienie konferencji, których nie możesz przegapić w 2024 roku!


Ważne! Lista będzie na bieżąco aktualizowana! Wydarzenia zostały posortowane chronologicznie.


UX Research Confetti 2024

Data: 21-22 maja 2024

Miejsce: Warszawa


UX Research Confetti to jedyna konferencja w Polsce poświęcona w pełni badaniom UX, której celem jest popularyzacja wiedzy i zwiększanie świadomości dotyczącej badań. Wydarzenie skierowane jest zarówno do specjalistów UX, jak i do osób dopiero zaczynających swoją przygodę z badaniami. Oprócz merytorycznych prelekcji na uczestników czekają również warsztaty, mentoring oraz networking - bezpłatnie!


APE Conference 2024

Data: 23-24 maja 2024

Miejsce: Kraków


Ape Conference 2024 to konferencja poświęcona trzem ścieżkom: Agile, Product oraz Experience, czyli prezentacje o tym, jak stworzyć bezpieczne i sprzyjające rozwojowi środowisko pracy. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w takich aktywnościach jak warsztaty, sesje oparte na metodzie Open Space czy zajęcia związane z Agile Games. W ramach Ape Conference 2024 odbędą się również sesje coachingowe w zakresie Agile i Product.


PolishingUX 2024

Data: tba, poprzednia edycja odbyła się końcem maja

Miejsce: Warszawa


PolishingUX to konferencja organizowana przez Centralny Ośrodek Informatyki (COI), czyli instytucję państwową tworzącą takie produkty jak Profil Zaufany, Mój Gov, ePUAP czy mObywatel. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda praca projektantów UX w Pionie Innowacji i Jakości COI lub po prostu chcesz nawiązać nowe kontakty w miłej atmosferze, to wydarzenie jest dla Ciebie!


soap! conference 2024

Data: 5-7 czerwca 2023

Miasto: Kraków


soap! conference 2024 to kolejna edycja konferencji skupionej wokół tworzenia treści. W tym roku tematem przewodnim są #liczby, a prelekcje będą skupione wokół danych demograficznych, statystyk, analizy danych, rozmiarów zespołów, budżetów, metryk i wielu innych tematów. Organizatorzy wydarzenia chcą pokazać, że w tej branży liczby są równie ważne jak słowa.


ACE! Conference 2024

Data: 13-14 czerwca 2024

Miejsce: Kraków


ACE! to jedna z największych konferencji w Europie Centralnej skupiająca się wokół Agile. Tegoroczna edycja połączy dwie ścieżki: Building Software Better (dla wszystkich zaangażowanych w proces Product Delivery - Scrum Masterów, Agile Coachów, Project i Product Managerów, i nie tylko) oraz Building Better Products (przeznaczona dla wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie produktów - projektantów, menedżerów oraz badaczy).


POLISHOPA Conference 2024

Data: tba, zazwyczaj odbywa się w połowie czerwca

Miasto: Bydgoszcz


Konferencja organizowana przez platformę POLISHOPA jest kierowana nie tylko do projektantów, lecz także do przedstawicieli biznesu i edukacji. Podczas wydarzenia na uczestników czekają inspirujące prelekcje w tematyce design thinking oraz service design, praktyczne warsztaty oraz networking, podczas którego można nawiązać kontakty z osobami z branży.


UXDG Summit 2024

Data: 4-5 września 2024

Online


UXDG Summit 2024 to już trzecia edycja konferencji poświęconej projektowaniu doświadczeń użytkownika. W ciągu dwóch dni wydarzenia odbędą się inspirujące prelekcje w szerokim zakresie tematów - od innowacyjnych procesów design thinking przez strategie projektowania produktów, aż po badania z użytkownikami oraz testy. Podczas konferencji odbędą się również dyskusje panelowe oraz interaktywne warsztaty.


GrafConf 2024

Data: 7 września 2024

Miasto: Toruń


GrafConf 2024 to kolejna edycja konferencji poświęconej projektowaniu stron internetowych, tworzeniu szeroko pojętej ilustracji, brandingowi oraz prawach autorskich i kontakcie z klientem. Uczestnicy będą mogli posłuchać interesujących wystąpień, wziąć udział w warsztatach, zobaczyć nieprzeciętne wystawy oraz spotkać osoby pracujące w branży kreatywnej.


WaysConf 2024

Data: 19-20 września 2024

Miasto: Kraków


WaysConf (wcześniej DesignWays) to jedna z największych konferencji w Europie Środkowej skierowana do wszystkich osób związanych z tworzeniem produktów - projektantów, badaczy, menedżerów i programistów. Niezależnie od tego czy jesteś osobą początkującą czy ekspertem w branży, na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie. W poprzedniej edycji na czterech scenach wystąpiło ponad 70 prelegentów, a część z nich poprowadziła łącznie ponad 20 warsztatów!


Hatch Conference Online 2024

Data: 6 października 2024

Online


Hatch Conference 2024 to wydarzenie skierowane do doświadczonych projektantów, którzy chcą być na bieżąco z nowościami w branży i chcą nawiązać kontakty z osobami na podobnym etapie kariery. Tegorocznym motywem przewodnim jest Beyond the standard, czyli skupienie się na tym, jak odejść od wypracowanych przez ostatnie kilka lat standardów projektowania interfejsów - bo nie wszystkie produkty muszą być zaprojektowane w ten sam ustatkowany sposób!


UX Poland 2024

Data: tba, zazwyczaj odbywa się w październiku

Miasto: Warszawa


UX Poland 2024 to już 15. edycja jednej z największej konferencji UX-owej w Polsce! W poprzedniej edycji podczas dwóch dni odbyły się prowadzone przez ekspertów z branży prelekcje związane z User Experience, Service Design oraz Customer Experience.


txb.digital 2024

Data: tba, poprzednia edycja odbyła się w listopadzie

Miasto: Poznań


W 2024 roku odbędzie się już po raz czwarty konferencja txb.digital, czyli wydarzenie skierowane do wszystkich osób zajmujących się rozwojem produktów cyfrowych - UX Designerów, Product Ownerów, Marketerów i Project Managerów. Konferencja jest podzielona na dwa dni - w pierwszym odbywają się prelekcje z zakresu Technologii, User Experience oraz Biznesu (stąd nazwa konferencji), a w drugim uczestnicy mają okazję zdobyć umiejętności praktyczne podczas warsztatów z ekspertami.


Konferencja I DESIGN 2024

Data: tba, poprzednia edycja odbyła się w listopadzie

Miejsce: Wrocław


Jeśli interesujesz się projektowaniem doświadczeń użytkownika, a przy okazji chcesz wesprzeć szczytny cel, to konferencja I DESIGN jest dla Ciebie! Jest to wydarzenie charytatywne, gdzie dochód z biletów jest przeznaczany na wybraną przez organizatorów fundację. Podczas ostatniej, 7. edycji oprócz inspirujących prelekcji odbyły się również panele relaksacyjne oraz wystąpienia w tematyce zdrowia psychicznego.


____

World Usability Day (WUD)

World Usability Day, inaczej WUD, to międzynarodowy cykl wydarzeń non profit poświęcony tworzeniu i ulepszeniu usług oraz produktów - zarówno cyfrowych jak i fizycznych. Podczas wielu ekscytujących prelekcji i warsztatów uczestnicy poszerzają swoją wiedzę i nawiązują kontakty z osobami z branży UX. W wielu miastach w Polsce również odbywają się konferencje WUD.


WUD Silesia 2024

Data: 18-23 marca 2024

Miasto: Katowice


W tegorocznej edycji konferencja WUD Silesia odbędzie się w formie festiwalu! W trakcie aż 6 dni odbędzie się wiele warsztatów, prelekcji oraz wydarzeń kulturalnych, w tym wystaw artystycznych. Tematem przewodnim wydarzenia jest „Miasto Wiedzy”. Organizatorzy wierzą, że wspólnie jesteśmy w stanie zbudować przestrzeń do nauki i refleksji na temat wiedzy w XXI wieku.


WUD Szczecin 2024

Data: tba (poprzednia edycja odbyła się w listopadzie)

Miasto: Szczecin


W poprzednim roku odbyła się pierwsza edycja WUD Szczecin, podczas której odbyło się wiele interesujących prelekcji i warsztatów. Organizatorzy i w tym roku zapraszają wszystkich pasjonatów UX, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o trendach w branży oraz zdobyć nowe kontakty.


WUD-y w innych miastach

W poprzednich latach konferencje WUD odbywały się również w innych miastach, takich jak Kraków, Warszawa, Poznań, Trójmiasto i Wrocław. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje!


_____________________


Nic Cię nie zaciekawiło? Sprawdź inne nadchodzące wydarzenia z branży IT, UX, marketingu i startup TUTAJ.
Blog - najnowsze wpisy