Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy podcastów

#116 – Alicja Wójcik - Gołębiowska: „O klasie business, podróżowaniu silver generation i digitalizacji lotnisk”

09.11.2023
00:0
Polski

W ciągu ostatnich kilku lat branża lotnicza przeszła znaczące przemiany i stanęła przed wieloma wyzwaniami. Niemniej jednak, rozwijająca się technologia, rosnące wymogi ekologiczne i oczekiwania pasażerów stworzyły podstawy do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze.

Proces digitalizacji w branży lotniczej już trwa, co widoczne jest w możliwości zakupu biletów poprzez aplikacje, przechowywaniu karty pokładowej w telefonie oraz otrzymywaniu powiadomień o odprawie, w tym dedykowanym numerze bramki na lotnisku. To jednak dopiero początek!


W tym kontekście, Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair, dzieli się swoimi wizjami dotyczącymi rozwoju i planowanych innowacji zarówno w procesie boardingu, jak i w samym doświadczeniu podróżowania.

Ryanair nie tylko kładzie nacisk na komfort podróżujących, lecz także inwestuje w rozwijanie kompetencji swoich pilotów i personelu pokładowego. Przykładem tego jest tworzenie największego centrum symulatorowo-treningowego w Europie Centralnej, zlokalizowanego w Krakowie, wyposażonego w 10 symulatorów lotu, w tym pierwsze symulatory Boeinga 737-8200 "Gamechanger". Dzięki temu Ryanair będzie w stanie przeszkolić nawet do 500 osób dziennie, włączając w to pilotów, personel pokładowy oraz administrację.


Warto również poruszyć kwestię harmonizacji wyzwań związanych z ochroną środowiska z oczekiwaniami pasażerów. Jak pogodzić te dwie pozornie sprzeczne kwestie?

W dzisiejszych czasach zrównoważony rozwój nabiera coraz większego znaczenia, zarówno dla przewoźników lotniczych, jak i dla pasażerów. Pojawia się zatem wyzwanie związane z równoczesnym dbaniem o środowisko i satysfakcję podróżujących. W tym kontekście, Ryanair aktywnie inwestuje w ekoinnowacje w celu zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne. Przykładem tego jest wprowadzenie bardziej ekologicznych samolotów, takich jak Boeing 737 MAX, które charakteryzują się większą efektywnością paliwową i emitują mniej CO2.

Mimo że Ryanair nie oferuje klasy biznesowej, rozmawiamy również o zmianach w podróżach służbowych I podejściu biznesu do podróżowania tanimi liniami lotniczymi.

Podobne podcasty