Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy podcastów

Wywiad z programistą: przebranżowienie i sprawdzone wskazówki – część 2

24.11.2023
00:40
Polski

Mateusz Jarzębowski-Bownik, Junior Node.js Developer, opowiada o swoim przebranżowieniu na programistę i dzieli się wskazówkami, jak skutecznie przejść ten proces. Jest to druga i zarazem ostatnia część nagrania. Rozmawiamy m.in. o sposobach nauki programowania, budowaniu portfolio i przygotowaniu do poszukiwania pracy w IT.


Pełen opis odcinka, polecane materiały i linki oraz transkrypcję znajdziesz na: https://devmentor.pl/b/wywiad-z-programista-przebranzowienie-i-sprawdzone-wskazowki-czesc-2


Poruszane tematy

  • Jaki sposób nauki jest najelpszy przy zmianie branży - Mamy decyzję – zmieniamy branżę. Jaki sposób nauki jest według Ciebie najelpszy? Samodzielna nauka, kursy, mentoring, a może wszystko po trochu?
  • Co jest fundamentem skutecznej nauki programowania - Co jest dla Ciebie fundamentem skutecznej nauki? O co – prócz czasu na kodowanie – warto zadbać?
  • Jak mentalnie nastawić się na trudności - Jakie nastawienie mentalne towarzyszyło Ci przez okres nauki? Wiem z doświadczenia, że gdy materiał jest coraz trudniejszy, to przychodzi kryzys i zwątpienie we własne siły.
  • Przygotowania do poszukiwania pracy w IT - Co przygotowałeś sobie przed przystąpieniem do poszukiwania pracy? Czy możesz opowiedzieć o projektach w portfolio? Na czym się w nich skupiłeś?
  • Najważniejsza rzecz podczas poszukiwania pracy jako programista - Co jest według Ciebie najważniejsze na etapie poszukiwania pracy? Sam nie znalazłeś jej od razu, prawda?
  • Elementy składające się na sukces przy zmianie branży - Gdybyś miał podsumować to, co złożyło się na Twój sukces w przebranżowieniu, to jakie byłyby to elementy?
  • Nowe perspektywy po przebranżowieniu - Skuteczne przebranżowienie i znalezienie pracy w IT to nie koniec drogi, jak to się może wydawać. Jakie nowe perspektywy otworzyła przed Tobą zmiana zawodu?
  • Przesłanie dla osób, które się przebranżawiają - Gdybyś miał zostawić słuchaczy z jednym przesłaniem, to jak by ono brzmiało?
  • Książka dla osób zmieniających branżę na IT - Jaką książkę polecisz osobie, która chce się skutecznie przebranżowić?
  • Mateusz Jarzębowski-Bownik – kontakt - Gdzie możemy Cię znaleźć w sieci?


Polecana książka

➡ Daniel Z. Lieberman, Michael E. Long, Mózg chce więcej. Dopamina. Naturalny dopalacz

➡ Mateusz Jarzębowski-Bownik, Jak poprawić swój sen?


Kontakt do gościa

➡ LinkedIn: www.linkedin.com/in/mateusz-jarzebowski-bownik


Podobne podcasty