Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Jak założyć konto w aplikacji mObywatel?

Klaudia Wojciechowska, 19 lutego 2024
Jak założyć konto w aplikacji mObywatel?

W dobie cyfrowej transformacji administracja publiczna dąży do maksymalnego ułatwienia obywatelom dostępu do usług urzędowych. Kluczowym elementem tej przemiany jest wykorzystanie nowoczesnych technologii, które umożliwiają przeniesienie wielu procesów do wirtualnej przestrzeni. W kontekście tych zmian, szczególnie istotne stało się wprowadzenie do użytku aplikacji mObywatel, która ma prowadzić zwiększenia efektywności i dostępności usług publicznych. Jak założyć konto mObywatel i w jaki sposób poprawnie z niego korzystać?


Aplikacja mObywatel - co to jest?

MObywatel to innowacyjna aplikacja mobilna, stworzona z myślą o osobach, które poszukują efektywnych rozwiązań w zakresie załatwiania spraw urzędowych. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość przechowywania cyfrowych wersji dokumentów osobistych, co znacząco ułatwia ich prezentację w wymaganych sytuacjach, bez konieczności posiadania przy sobie ich fizycznych odpowiedników. System został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami w dziedzinie UX/UI, co gwarantuje jej intuicyjne i komfortowe użytkowanie. Nieodzownym elementem aplikacji jest mDowód, który umożliwia wylegitymowanie się bez potrzeby posiadania tradycyjnego dowodu osobistego, chociaż nie zastępuje go w pełni, zwłaszcza w określonych sytuacjach prawnych i administracyjnych.Mobywatel - jak się za to zabrać?

Jak założyć konto w mObywatel? Proces zakładania konta w systemie jest prosty i intuicyjny, dostosowany do potrzeb użytkowników o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji z Google Play lub App Store, w zależności od systemu operacyjnego urządzenia mobilnego użytkownika. Po uruchomieniu aplikacji konieczne jest zaakceptowanie regulaminu i ustawienie bezpiecznego hasła, spełniającego określone kryteria złożoności. Kluczowym elementem weryfikacji tożsamości użytkownika jest dodanie pierwszego dokumentu oraz jego potwierdzenie za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej. Ten etap jest niezbędny do pełnego aktywowania funkcji aplikacji. W zaledwie kilku krokach można więc przygotować elektroniczne wersje swoich dokumentów, a następnie korzystać z oprogramowania zawsze wtedy, gdy okaże się to konieczne.mObywatel - jak założyć i jak korzystać z najważniejszych funkcji?

Aplikacja poprzez swój zintegrowany system, umożliwia dostęp do szerokiej gamy cyfrowych dokumentów osobistych, takich jak mDowód, który pełni funkcję elektronicznej wersji tradycyjnego dowodu osobistego. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość wylegitymowania się w wielu sytuacjach bez konieczności posiadania przy sobie fizycznych dokumentów, co jest szczególnie przydatne w codziennym życiu, gdzie szybkość i wygoda odgrywają kluczową rolę. Za pośrednictwem systemu mObywatel użytkownicy zyskują również dostęp do różnorodnych usług urzędowych, co znacząco skraca proces załatwiania spraw administracyjnych i eliminuje potrzebę osobistych wizyt w urzędach. Funkcjonalność ta obejmuje między innymi możliwość szybkiego uzyskania informacji na temat stanu aktualnych spraw urzędowych, co zwiększa przejrzystość i efektywność procesów administracyjnych. Co więcej, aplikacja oferuje opcję zarządzania e-skrzynką pocztową, która stanowi centralny punkt komunikacji z administracją publiczną, umożliwiając odbieranie e-Doręczeń oraz korzystanie z platformy ePUAP. Kolejną istotną funkcją jest możliwość monitorowania i zarządzania informacjami dotyczącymi pojazdów i uprawnień do kierowania, w tym przegląd historii punktów karnych. Jest to bardzo przydatne dla kierowców dążących do utrzymania dobrego stanu swojego profilu kierowcy. Integracja danych z rejestrami państwowymi, takimi jak baza PESEL czy Rejestr Dowodów Osobistych, gwarantuje aktualność i rzetelność prezentowanych informacji, zwiększając tym samym zaufanie użytkowników do aplikacji.


Więcej w serwisie isportal.pl


[Artykuł sponsorowany]
Blog - najnowsze wpisy

Laptopy i notebooki – top 10 modeli
Artykuł sponsorowany, 27 czerwca 2024

Dobry laptop przyda się w każdym domu. W zależności od indywidualnych potrzeb komputer może być przeznaczony do nauki, d