en

Zaloguj się

close
Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy szkoleń

Business Intelligence Development - 7 miesięcy nauki

szkola-programowania-wsei-business-intelligence-development-7-miesiecy-nauki-czerwiec-2019
Nazwa:
Business Intelligence Development - 7 miesięcy nauki
Kategoria:
Bazy danych
Tematyka:
SQL
Poziom:
Typ:
Szkolenia eksperckie
Data:
02.06.2019 - 01.12.2019
Tryb:
Wieczorowe
Język:
polski
Liczba godzin:
230 godz.
Wstęp:
płatny
Miasto:
Adres:
ul. Westerplatte 1
Cena:
8300 zł
Dodatkowe informacje:
Współpraca z firmami podczas kursu
kontakt i zapisy:
Użyj formularza aby:
 • dopytać o szczegóły szkolenia
 • zarejestrować się na to szkolenie
Zgłoszenie prześlemy bezpośrednio do organizatora, który skontaktuje się z Tobą aby odpowiedzieć na wszelkie pytania lub dokończyć proces rejestracji.
Opis:


# Dla kogo?

Moduł przeznaczony jest dla osób chcących zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie budowy profesjonalnych rozwiązań Business Intelligence na platformie danych Microsoft. Będzie przydatny dla osób, które chcą:

 • Nauczyć się projektowania oraz wdrażania rozwiązań klasy Business Intelligence
 • Poznać zarówno podstawy jak i zaawansowane techniki pracy z danymi
 • Poznać tematykę hurtowni danych oraz rozwiązań klasy Business Intelligence.


Kurs najbardziej zalecany jest dla informatyków, którzy chcą wyspecjalizować się w tematyce hurtowni danych, istniejących specjalistów Business Intelligence, którzy chcą ugruntować wiedzę w tym zakresie lub zmienić technologię, ale także dla studentów.# Program

Cały kurs został podzielony na moduły skupiające się na istotnych z punktu widzenia specjalisty Microsoft Business Intelligence zagadnieniach. Moduły są ze sobą logicznie powiązane gdzie każdy z nich poszerza wcześniej przedstawioną wiedzę i ukazuje jej zastosowanie w innym aspekcie pracy. Całość przedstawianych treści podzielona została na wiele części wykładowo – pokazowych, które następnie są uzupełniane o praktyczne ćwiczenia do samodzielnego wykonania pod okiem instruktora. Po każdym z modułów uczestnik będzie miał możliwość zdania egzaminu certyfikującego po zdaniu którego można uzyskać oficjalny certyfikat Microsoft poświadczający wiedzę z danego obszaru technologicznego. Materiał został dostosowany w taki sposób aby pokrywać zagadnienia poruszane w danym egzaminie z uwzględnieniem praktycznego ich zastosowania :


1. Pisanie efektywnych zapytań T-SQL

Pierwszy moduł ma zadanie wprowadzić słuchacza w obszar programowania bazy danych SQL Server przy użyciu jej natywnego języka jakim jest Transact SQL. Przedstawione zostaną zarówno podstawowe elementy języka, jak i te bardziej zaawansowane konstrukty przy uwzględnieniu praktycznego ich wykorzystania oraz dobrych praktyk z nimi związanych. Zajęcia będą kładły szczególny nacisk na zastosowania języka do celów budowy hurtowni danych i rozwiązań Business Intelligence. 


2. Projektowanie i eksploatacja baz danych

Moduł jest kontynuacją poprzedniej części kursu i ma za zadnie wprowadzić uczestników w projektowanie oraz eksploatacje baz danych w środowisku SQL Server. Przedstawione zostaną treści związane z modelowaniem danych na potrzeby biznesowe wraz z bardziej zaawansowanymi elementami pracy z bazą danych takich jak optymalizacja wydajności przy użyciu obiektów dynamicznych i planów wykonania zapytań, indeksowanie czy też transakcyjność, monitorowanie i logging.  


3. Implementacja hurtowni danych

Moduł wprowadza słuchacza w aspekty implementacyjne hurtowni danych przy użyciu narzędzi platformy danych Microsoft takich jak Integration Services, Data Quality Services oraz Master Data Services. Po ukończeniu tego modułu słuchacz będzie posiadał praktyczną wiedzę pozwalającą na tworzenie wydajnych i skalowalnych procesów ekstrakcji, transformacji oraz ładowania danych.


4. Projektowanie modelów analizy danych

Podczas tej części kursu słuchacz nauczy się tworzyć modele analityczne w Analysis Services pod postacią modeli tabelarycznych (Tabular) jak i kostek wielowymiarowych (Multidimensional). Poruszone zostaną kwestie implementacyjne, modelowania wielowymiarowego, bezpieczeństwa danych oraz kalkulacji z wykorzystaniem takich języków jak Data Analysis Expressions (DAX) oraz Multidimensional Expressions (MDX).


5. Raportowanie i wizualizacja danych w Power BI

Podczas tego modułu słuchacz otrzyma praktyczną wiedzę z zakresu platformy Power BI. Poruszone zostaną kwestie tworzenia procesów ładujących, modelowania oraz wizualizacji danych, które są niezbędne do tworzenia nowoczesnych aplikacji raportowych. Poszerzona zostanie również wiedza z zakresu języka DAX będącego głównym językiem przeznaczonym do implementacji logiki biznesowej w Power BI.


6. Budowa I eksploatacja rozwiązań BI w Excelu

Podczas ostatniego bloku kursu przedstawione zostaną możliwości analityczne Microsoft Excel i dodatków takich jak Power Pivot, Power Query oraz Power View. Omówione zostaną również kwestie integracji z Power BI oraz obiektów takich jak tabele czy też wykresy przestawne.


Projekt końcowy: 30 godzin W trzech etapach zrealizowany zostanie projekt wdrożenia systemu BI.


# Szczegółowe zagadnienia:

https://szkolaprogramowania.wsei.edu.pl/business-intelligence-development/# Egzaminy:

Zakres tematyczny modułu pokrywa znaczną część wiedzy potrzebną do przystąpienia do następujących egzaminów Microsoft:


 • 70-761 – Querying Data with Transact-SQL
 • 70-762 – Developing SQL Databases
 • 70-767 – Implementing a Data Warehouse using SQL
 • 70-768 – Developing SQL Data Models
 • 70-778 – Analyzing and Visualizing Data with Microsoft Power BI
 • 70-779 – Analyzing and Visualizing Data with Microsoft Excel# Kadra:

http://szkolaprogramowania.wsei.edu.pl/organizacja-zajec/
# Chcesz wiedzieć więcej? Napisz, zadzwoń, spotkaj się z nami :)


 • tel. 503-473-917
 • mail: szkolaprogramowania@wsei.edu.pl

PODOBNE SZKOLENIA