Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Integracja online – nasze doświadczenia z wirtualnym pokojem zagadek

Iwona Karczmarczyk, 08 marca 2021
Integracja online – nasze doświadczenia z wirtualnym pokojem zagadek

Zespół Crossweb, choć rozproszony po całej Polsce, nigdy nie stronił od integracji. Wspólne wyjścia oraz organizacja autorskich wydarzeń są stałymi elementami naszej kultury organizacyjnej i nie zmieniła tego nawet pandemia.


Już od prawie roku regularnie spotykamy się na kawie on-line, która zastępuje nam pogaduszki w biurze. Ostatnio zdecydowaliśmy się też na bardziej zorganizowaną formę integracji – internetowy pokój zagadek, czyli escape room online.


Dlaczego wybraliśmy pokój zagadek online?


Wirtualny escape room to coś, w czym jeszcze żadne z nas nie brało udziału. Zgodnie uznaliśmy, że będzie to powiew świeżości dla szarych komórek i całkowite przeciwieństwo rutyny.


Dostęp do internetu i komunikator z możliwością udostępniania ekranu to jedyne wymagania, jakie musieliśmy spełnić, aby spotkać się w pokoju zagadek online. To istotne zwłaszcza dla osób, które pracują w domu razem z innymi domownikami, którzy również są na home office lub e-lekcjach i nie chcą obciążać wspólnego łącza.


Sama obsługa aplikacji była bardzo prosta. Jedna osoba uruchomiła rozgrywkę na swoim komputerze i udostępniła ekran pozostałym. Wspólnie łamaliśmy szyfry, wpisywaliśmy kody i zastanawialiśmy się nad rozwiązaniami kolejnych zagadek, a osoba prowadząca wpisywała rozwiązania na swoim komputerze.


Pokój zagadek online – opinia naszego zespołu


Czy internetowe dochodzenie wciągnęło nas tak mocno, jakby zrobił to fizyczny escape room? Myślę, że było blisko!

Zagadki były wciągające, zróżnicowane i ubrane w klimatyczną fabułę rodem z PRL. Zauważyliśmy także kilka niedociągnięć, co traktujemy jako nową wiedzę i cegiełkę doświadczenia. Wybierając kolejny pokój zagadek, będziemy lepiej wiedzieć, na co zwrócić uwagę.


Krótkie podsumowanie od naszego zespołu wygląda całkiem pozytywnie!


Przyjemnie spędzona godzina – polecam, super sposób na integrację ~ Ola


Klasyczne zagadki - szyfry, Morse, sudoku - itp. zawsze spoko. [Choć] Zakończenie było dla mnie takie „od czapy” i niespodziewane. ~ Wiktor


Uporczywe dążenie do celu i chęć zobaczenia co będzie dalej nie oderwała mnie ani na chwilę. ~ Monika


Na plus zaskoczyło mnie, że taka zabawa online może tak mocno wciągnąć, może nie był to poziom escape room, ale było blisko. Technologicznie mogłoby być lepiej. ~ Krzysiek


Podobało mi się to, że zagadki były zróżnicowane i angażujące. Wciągnęłam się tak, że nie przeszkadzały mi techniczne niedociągnięcia. ~ Iwona


Podsumowanie, czyli co daje integracja online


Czy integracja online dorównuje wspólnym wyjściom w realu? Nie, i to z wielu różnych względów. Zatem czy warto zawracać sobie nią głową? Zdecydowanie tak! Integracja ma ogromne znaczenie dla jakości pracy i relacji w zespole. I pandemia nie powinna być tutaj wymówką! Choć nie powinniśmy się spotykać na żywo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu zaaranżować spotkanie online.


Wspólna rozrywka ma wiele zalet. Usprawnia komunikację, uczy współpracy, pozwala członkom zespołu lepiej się poznać i porozmawiać o czymś innym, niż praca. Pracując z domu lub w modelu hybrydowym jest nam dużo trudniej budować relacje – warto coś z tym zrobić już teraz, a nie czekać, aż wszyscy wrócimy do biur.

Blog - najnowsze wpisy

Laptopy i notebooki – top 10 modeli
Artykuł sponsorowany, 27 czerwca 2024

Dobry laptop przyda się w każdym domu. W zależności od indywidualnych potrzeb komputer może być przeznaczony do nauki, d