Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

UX Poland 2022 - relacja z wydarzenia

Katarzyna Petli, 14 października 2022
UX Poland 2022 - relacja z wydarzenia

Tegoroczna edycja UX Poland była pierwszą, w której miałam okazję uczestniczyć. Konferencja odbyła się w Warszawie w dniach 22-23 września. Byłam ciekawa jak wygląda tego typu wydarzenie, więc jechałam do stolicy pełna niepewności, a zarazem ekscytacji. Warto zaznaczyć, że Crossweb już po raz kolejny objęło konferencję Patronatem Medialnym. Edycja 2022 skoncentrowana była wokół przeprowadzania badań oraz wyciągania wielu wniosków z danych, które posiadamy; projektowania doświadczeń użytkowników.


Pracuję w Crossweb jako Customer Experience Specialist, gdzie odpowiadam za kontakt z naszymi Partnerami. Wiem, jak ważny jest użytkownik i tym bardziej istotne jest dla mnie doradzanie naszym Partnerom jak lepiej prezentować swoje firmy. Często biorę również udział w różnych procesach projektowych, w których ulepszamy nasz produkt i usługi. Nie jestem więc “UX-em”, jednak temat budowania doświadczeń użytkownika jest mi bliski. Jednymi z najciekawszych wystąpień pierwszego dnia były wystąpienia Igora Farafonow “Design research - święty gral projektantów UX” oraz Szymona Śpiewaka i Kingi Ćwiklińskiej “Dane = wiedza”. Prelegenci opowiadali o badaniach oraz o tym jak ważna jest statystyka w takich badaniach.Podczas drugiego dnia konferencji Iga Mościchowska wraz z Michałem Witkowskim przedstawili nam w swojej prelekcji stosunkowo nową metodykę “atomic UX research”, która kładzie nacisk na wyciąganie wniosków, bierze z badania konkretne rzeczy, obserwacje, z którymi nie da się polemizować. 


Kolejną ciekawą prelekcją było wystąpienie Mateusza Martyn, którego wypowiedź nosiła tytuł “Zmieńmy MVP w Minimum Lovable Product”. Opowiedział czym wyróżnia się Minimum Lovable Product. Między innymi prostotą, kompletnością, loveable, 5 gwiazdkami, własną społecznością. 

Chcę zaznaczyć, że ten wpis jest moją subiektywną opinią. Opisałam tu jedynie nieliczne prelekcje, które można było usłyszeć podczas 13. edycji UX Poland. Z całego serca mogę polecić udział w tej konferencji, która - tak jak już wspominałam na początku - była moją pierwszą konferencją UX ale z całą pewnością nie ostatnią. Na wydarzeniach tego typu można zyskać ogrom wiedzy od specjalistów w swojej branży oraz nawiązać znajomości na lata. 


Kolejna edycja już za rok!———

szczegóły wydarzenia:
Blog - najnowsze wpisy